دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اهتمام جدی به اقامه نماز دارد

23 خرداد 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از جمله دستگاه اجرایی درسطح استان است که اهتمام جدی در برپایی و اقامه نماز دارد.

دکتر علیرضا رییسی در جلسه تکریم و معارفه دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه افزود: اقامه نماز به معنای عام کلمه نیازمند برنامه ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتبط با این موضوع می‌باشد.
وی با اشاره به برپایی نمازهای جماعت در شبکه‌های بهداشت و درمان،بیمارستانها و خوابگاه‌های دانشجویی تأکید کرد: یکی از برنامه‌هایی که به صورت ویژه باید به آن بپردازیم رونق بخشیدن به مساجد و نمازخانه‌های تحت پوشش دانشگاه با اجرای برنامه‌های جذاب و متنوع برای حضور حد اکثری افراد به ویژه در بخش دانشجویی است.
رییس ستاد اقامه نماز دانشگاه بیان داشت: در هنگام اقامه نماز دلها آمادگی بیشتری برای پذیرش مسایل معنوی و فرهنگی دارد و از این فرصت باید استفاده بهینه کرد.
دکتر رییسی با تأکید بر نظافت و بهداشت مساجد و نمازخانه‌ها افزود: رعایت موازین بهداشتی در محیط اقامه نماز ضروری است و استانداردهای لازم یک مسجد و نمازخانه باید به طور مداوم کنترل شود.
وی گفت: با برنامه ریزی مناسب باید بهانه برای عدم حضور در نمازهای جماعت از بین برود به گونه‌ای که علاوه بر اجرای برنامه‌های متنوع و پربار، از طولانی شدن برنامه‌ها نیز پرهیز شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان این مطلب رکه سرمایه گذاری در زمینه اقامه نماز بازدهی بسیار مطلوبی به همراه دارد افزود: گرچه در زمینه بودجه و اعتبارات در تنگنا هستیو اما باید با بکار گیری همه ظرفیت‌ها ی دانشگاه توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشیم و از نیروهای فعال و علاقه مند به ویژه در بخش دانشجویی استفاده کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد با همدلی و همکاری همه بخش‌های دانشگاه به ویژه نهاد مقام معظم رهبری و معاونت دانشجویی فرهنگی، شاهد اجرای برنامه‌های خوب و اثر بخش در این زمینه باشیم.
انتهای پیام/ س.ر 1021


کلمات کلیدی:
تکریم.معارفه     دبیر.ستاد.اقامه‌نماز     ستاد.اقامه.نماز     دکتر.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >