یکی از شاخصه‌های جامعه اسلامی توجه به اقامه نماز است

23 خرداد 1394
مسؤول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: یکی از شاخصه‌های جامعه اسلامی توجه به اقامه نماز است که جایگاه مساجد، مراکز علمی و فرهنگی و دانشگاه‌ها در این زمینه بسیار ممتاز است.

حجت الاسلام عباس دشتی در جلسه تکریم و معارفه دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: نماز از جمله فرایضی است که در شریعت اسلام و ادیان الهی به عنوان اولین موضوع دینی مطرح بوده است.
وی بیان داشت: در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قدم‌های خوبی در زمینه اقامه نماز برداشته شده و در تمام مراکز درمانی، شبکه‌های بهداشت و خوابگاه‌های دانشجویی نماز جماعت اقامه می‌شود اما نباید به این بسنده کنیم و برای جذب حد اکثری افراد برای حضور در نمازهای جماعت برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.
حجت الاسلام دشتی با یاد آوری توجه ویژه امام حسین(ع) در بحبوحه جنگ به اقامه نماز و همچنین توجه ویژه امام خمینی(ره) به موضوع نماز اول وقت گفت: اگر بخواهیم جامعه به ویژه جوانان به سمت صلاح و نیکی هدایت شوند باید فرهنگ نماز را در بین آنان ترویج و گسترش دهیم و از پایگاه مسجد برای محوریت برنامه‌های فرهنگی استفاده کنیم.
وی تأکید کرد: زمان برگزاری نمازهای جماعت در محیط کار باید به حد اقل برسد تا کسانی که حضور پیدا می‌کننداز کارهای اداری باز نمانند و مسؤولان و کارکنان نیز باید برای شرکت در نمازهای جماعت اهتمام بیشتری داشته باشند.
در سال 1392 دانشگاه به عنوان دستگاه برتر استان در زمینه نماز معرفی شد
در این نشست دکتر احمد کریمی دبیر قبلی ستاد اقامه نماز دانشگاه گزارشی از اقدامات صورت گرفته و در زمینه نماز ارایه کرد و افزود: در سال 1392 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان دستگاه برتر استان در زمینه اقامه نماز معرفی شد و به احتمال زیاد در سال 93 نیز جزو دستگاه‌های برتردر این زمینه معرفی خواهد شد.
وی بیان داشت: برگزاری کارگاه ارتقای ائمه جماعت دانشگاه، تجهیز نمازخانه‌ها و مساجد دانشگاه، تشکیل کلاس‌های آموزشی برای فرزندان کارکنان، آموزش صحیح خوانی چهره به چهره نماز و برگزاری مسابقه خاطره نویسی از جمله برنامه‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوده است.
سرمایه گذاری در نماز باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
حجت الاسلام مجتبي احمدي نيز در سخناني گفت: سرمايه گذاري در زمينه نماز باعث كاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود .
وي افزود: نماز يك خط ويژه براي ارتباط بين مخلوق و خالق است و لازمه قبولي عبادات، مقبوليت نماز است.
احمدي بيان داشت :در قرآن يكصد و90 بار الفاظ مربوط به نماز و 19 بار واژه اقامه نماز آمده است كه نشان از اهميت و ارزش والاي نماز دارد.

وي خاطر نشان كرد: دانشجویان قشر فهيم ،نخبه و تاثير گذار در تحولات فرهنگي ،اجتماعي ،اقتصادي وسياسي هستند و اگر معنويت در دانشگاه به معناي واقعي و با ادبيات دانشجو، به صورت فراگير مطرح شود و به نيازهاي معنوي دانشجويان پاسخ داده شود مطمئنا آنان می‌تواننددر مقابله با جنگ نرم دشمن، پیشرو و علمدار باشند.
وي يادآور شد:ترويج و توسعه فرهنگ نماز و نمازخواني باتوجه به جايگاه والاي آن ضرورت جامعه ديني است و تحقق اين مهم تنها وظيفه ستاد اقامه نماز نيست بلكه همه بخش ها بايد در اين امر مشاركت داشته باشند.
در پايان اين نشست حجت الاسلام مجتبي احمدي به عنوان دبير ستاد اقامه نماز و امورمساجد دانشگاه علوم پزشكي بوشهر معرفي شد و از خدمات دكتراحمد كريمي در طول دوران تصدي اين مسئوليت تقدير به عمل آمد.
انتهای پیام/ س.ر 1021

کلمات کلیدی:
تکریم.معارفه     دبیر.ستاد.اقامه‌نماز     حجت‌السلام.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >