بخش کلونوسکوپی بیمارستان 17 شهریور برازجان افتتاح شد

19 مهر 1394
بخش کلونوسکوپی با حضور فوق تخصص گوارش، برای ارایه خدمت به شهروندان در بیمارستان 17 شهریور برازجان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، فوق تخصص گوارش گفت: در این بخش، پروسه اندوسکوپی از بهمن ماه سال 93 انجام می‌گرفته که مردم شهرستان و همچنین شهرهای همجوار نیز از این خدمت استفاده می‌کنند.
دکتر سینا بابا زاده افزود: بررسی دستگاه گوارش تحتانی بوسیله دستگاه کلونوسکوپی انجام می‌شود در حالی که بررسی دستگاه گوارش فوقانی معده، مری و ابتدای روده باریک توسط دستگاه اندوسکوپی انجام می‌شود .
وی تصریح کرد: در حین کولونسکوپی می‌توان تمام قسمت‌های گوارش تحتانی را به طور دقیق مورد بررسی قرار داد و درحین بررسی نیز از ضایعاتی که دراین قسمت دیده می‌شود نمونه برداری نمود در حالی که در عکسبرداری، چنین کاری را نمی‌توان انجام داد و این پروسه با بیهوشی جزیی و بدون درد و کمترین عارضه برای بیماران در این بخش انجام می‌شود.
دکتر بابا زاده در مورد هزینه این پروسه گفت: این هزینه طبق طرح تحول سلامت و با تعرفه دولتی توسط بیماران پرداخت می‌شود که نسبت به هزینه‌های بخش خصوصی کمتر است.
وی اظهار داشت: برای انجام کلونوسکوپی، بیمار از چند روز قبل با توصیه‌های پزشکی که توسط پزشک معالج داده می‌شود باید از لحاظ روده‌ای آماده شود تا در حین انجام پروسه کلونوسکوپی که به طور معمول 15 دقیقه طول می‌کشد ،دچار اختلال نشود .
فوق تخصص گوارش شهرستان دشتستان یادآور شد: بیمارستان 17 شهریور برازجان بعد از مرکز استان، از اولین شهرستان‌هایی می‌باشد که مجهز به بخش کولونسکوپی شده که خوشبختانه می‌توانیم این ارایه خدمت را به شهرستان‌های استان و دیگر شهرهای استان‌های همجوار نیز ارایه دهیم .
این بخش با همت و حمایت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین پیگیری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و در قالب طرح تحول نظام سلامت ، تجهیز و راه اندازی شده است.
انتهای پیام/ 3030


کلمات کلیدی:
کلونوسکوپی     .     فوق     تخصص     .     گوارش    
.     برازجان    

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >