برگزاری نخستین کارگاه اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی + گزارش تصویری

27 مهر 1394
كارگاه آموزشي آشنايي با اخلاق در پژوهش‌هاي علوم پزشكي با حضور دكتر احسان شمسي گوشكي دبير كميته كشوري اخلاق در پژوهش‌هاي زيست پزشكي در سالن اجتماعات پرديس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر برگزار شد.

دکتر افشین استوار معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ابتدای این مراسم گفت: با توجه با اينكه تا كنون در دانشگاه كارگاه آموزشي اخلاق در پژوهش برگزار نشده است و نظر به تغيير دستور العمل‌ها، آيين نامه‌ها و ابلاغ آيين نامه تخلفات پژوهش از سوي مقام محترم وزارت بهداشت، آشنايي پژوهشگران با اين مهم ضروري است.
در ادامه دکتر شمسی دبير كميته كشوري اخلاق در پژوهش‌هاي زيست پزشكي به اهميت بررسي كليه طرح‌هاي تحقيقاتي مصوب شوراي پژوهش دانشگاه در كميته اخلاق و دريافت مصوبه و كد اخلاقي اشاره كرد و در خصوص نظارت بر انجام طرح هاي پژوهشي و مصاديق تخلفات پژوهشي در روند انجام پژوهش نيز مطالبي را مطرح کرد.
كارگاه آموزشي آشنايي با اخلاق در پژوهش‌هاي علوم پزشكي به همت معاونت تحقیقات و فناوری برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل شد که با استقبال پژوهشگران، اعضاي هيات علمي، اعضاي كميته دانشگاهي اخلاق در پژوهش و دانشجويان تحصيلات تكميلي روبرو شد.

انتهای پیام/1025

کلمات کلیدی:
کارگاه.آموزشی     پژوهش     اخلاق.پژوهش     معاون.تحقیقات‌و‌فناوری     دکتر.استوار     دکتر.شمسی‌گوشکی    

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >