برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث کودکان در شهرستان تنگستان

17 آبان 1394
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان تنگستان کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان با هدف ارتقای سطح سلامت کودکان با موضوع ارتقای آگاهی خانواده‌ها و مراقبان برای پرسنل بهداشتی، بهورزان و مربیان مهد کودک درشهرستان تنگستان برگزار شد.

کارشناس واحد سلامت خانواده در شبکه تنگستان در این رابطه گفت: آسیب‌های ناشی از حوادث درکودکان از علل اصلی معلولیت، ناهنجاری‌های دائمی و مرگ در این گروه سنی است که هرساله تعدادی از کودکان در معرض خطر ناشی از این حوادث قرار می‌گیرند.
لیلا حسن عالی افزود: یکی از علل عمده بروز حوادث در کودکان، ناتوانی آنان در شناخت اصول ایمنی و پیشگیری از آسیب‌ها است.
وی آسیب‌های کودکان را قابل پیشگیری دانست گفت: به منظور تربیت نیروهای بهداشتی مراکز بهداشتی درمانی تابعه شبکه تنگستان برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث کودکان دردستورکارقرارگرفته است.
حسن عالی بیان داشت: مرگ ناشی از سوانح وحوادث یکی از علل مهم مرگ و میر در کودکان است و کودکان از آسیب پذیرترین افراد جامعه در برابر حوادث هستند از این رو ارتقای سلامت کودکان از مهمترین شاخص‌های سطح سلامت یک جامعه است و پیشگیری از وقوع حادثه در کودکان نیازمند رعایت نکات ایمنی از سوی والدین به‌ویژه مادران و مراقبان کودک است.
کارشناس واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تاکید کرد: آسیب‌های کودکان باید از اولویت‌های اساسی درسلامت همگانی باشد و تمام والدین، معلمان و مراقبان کودک در خانه و هر جای دیگر باید با دقت در جزئیات مانع بروز آسیب‌های کودکان شده و در پیشگیری از حوادث نقش فعالی داشته باشند .
در این کارگاه آموزشی به شرکت کنندگان مواردی چون رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از حوادث ترافیکی، سوختگی، سقوط از بلندی، خفگی و غرق شدگی، مسمومیت، صدمات بدنی و کمک‌های اولیه آموزش داده شد.

انتهای پیام/م.س3010

کلمات کلیدی:
کارگاه.آموزشی     پیشگیری     سوانح.و.حوادث     کودکان    

تاریخ بروز رسانی:   17 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >