برگزاری آیین تکریم و معارفه رییس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان

18 آذر 1394
آیین تکریم و معارفه رییس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان برگزار و دکترحسن حیدری به عنوان سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) منصوب و معرفی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهکار دولت تدبیر و امید است و باعث شده تا سهم پرداخت هزینه‌های درمانی مردم این استان از جیب از بیش از 70 درصد به 8 درصد کاهش یابد.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: از زمان آغاز اجرای طرح تحول سلامت در اردیبهشت سال گذشته تاکنون حدود 35 میلیون ویزیت تخصصی در کشور صورت گرفته که سهم استان بوشهر نزدیک به یک میلیون 400 هزار ویزیت تخصصی است.
وی به مساله ابلاغ سیاست‌های جمعیتی توسط رهبر معظم انقلاب و نیز انجام زایمان طبیعی اشاره کرد و ادامه داد: اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث شده تا میزان زایمان با عمل سزارین از بالای 70 درصد به 45 درصد در استان بوشهر کاهش یابد.
وی درباره جذب پزشکان متخصص بیان کرد: در قالب این طرح از سال گذشته تا کنون 104 پزشک متخصص وارد استان بوشهر شده‌اند که سهم شهرستان کنگان از این تعداد در سال جاری 12 متخصص بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اجرای طرح های قلب سالم و بهداشت دهان و دندان را دو اولویت مهم و راهبردی در این استان عنوان کرد گفت: در اجرای طرح بهداشت دهان و دندان، امسال برای شهرستان‌های جنوبی ساختمان پیشگیری از بیماری های دهان و دندان در کنگان راه اندازی خواهد شد.
وی درباره تجهیز و توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: با موافقت وزارت بهداشت و اخذ مجوزهای لازم بزودی به روز ترین مرکز ام آر آی در این بیمارستان راه اندازی خواهد شد.
دکتر رئیسی همچنین از راه اندازی بیمارستان دیر و نیز اعلام آمادگی برای راه اندازی بخش دیالیز در بیمارستان جم خبر داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تقدیر از تلاش‌های دکتر راستگو در زمان مسئولیت و اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان کنگان گفت: امیدواریم دکتر حیدری بتواند گام ‌های جدی تری در راستای توسعه خدمت رسانی به مردم بردارد.
دراین آیین با حکم رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکترحسن حیدری بعنوان رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) منصوب و معرفی شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

کلمات کلیدی:
تکریم     معارفه     رییس.بیمارستان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >