رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتی:
اقدامات لازم درراستای مراقبت وکنترل بیماری آنفلوانزا انجام شده است

24 آذر 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: همه اقدامات لازم در راستای مراقبت و کنترل آنفلوانزا انجام گرفته و یا در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی؛ دکتر اصغر بحرانی از تأمین واکسن آنفلوانزا برای بیماران دیالیزی و معرفی شدگان بنیاد شهید و همچنین تهیه واکسن و ماسک N95 جهت گروه های در معرض خطر و کارکنان مراکز بهداشتی درمانی خبر داد و افزود داروی مورد نیاز جهت مبتلایان به اندازه کافی در بیمارستان موجود می باشد. وی همچنین از مراقبت و درمان بیماران مشکوک به آنفلوانزا و هماهنگی با بیمارستان برای گزارش کلیه موارد مشکوک به این بیماری خبر داد.
دکتر اصغر بحرانی نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در مورد علایم این بیماری را حایز اهمیت دانست و اضافه کرد: آنفلوانزا بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی است که با تب، سردرد، درد عضلانی، تعریق، آب ریزش بینی، گلودرد و سرفه تظاهر پیدا می کند.
وی اضافه کرد: دوره نهفتگی این بیماری کوتاه مدت بوده و معمولاً بین 1 تا 3 روز می باشد و دوره واگیری در بالغین بین 3 تا 5 روز بعد از بروز نشانه های بالینی و در کودکان تا 7 روز بعد از آن ادامه خواهد داشت که در این دوره خطر انتقال ویروس به اطرافیان وجود دارد.
این مقام مسئول از توزیع پمفلت و پوستر جهت اطلاع رسانی به عموم مردم و دانش آموزان در مساجد و مدارس شهرستان خبر داد و افزود: هماهنگی های لازم با اداره آموزش و پرورش جهت انجام آموزش های لازم در مورد آنفلوانزا در کلیه مدارس انجام گرفته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی به مهم ترین راه های پیشگیری از این بیماری اشاره کرده و خودداری از دست دادن و روبوسی با افراد دارای علایم تنفسی، پوشاندن دهان هنگام سرفه و عطسه و شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون را سه گام کلیدی در پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا دانست و همگان را به رعایت این موارد توصیه نمود.
انتهای پیام/ م.ا 3040

کلمات کلیدی:
بیماری.آنفلوانزا     شبکه.بهداشت     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >