معاون وزیر بهداشت در بوشهر:
1 تا 5 درصد مبتلایان به آنفلوآنزا با بیماری زمینه‌ای فوت می‌شوند

19 دی 1394
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موقعی که آنفلوآنزا اتفاق می‌افتد انتظار است 20 درصد افراد جامعه به این بیماری مبتلا شوند که از این تعداد ممکن است یک تا 5 درصد که بیماری زمینه‌ای دارند فوت شوند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، علی‌اکبر سیاری در حاشیه دیدار با استاندار بوشهر در مورد آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزا در کشور اظهار داشت: آنفلوآنزا یک بیماری فصلی است که سالانه اتفاق می‌افتد و پدیده‌ای غیرطبیعی نیست و موقعی که آنفلوآنزا اتفاق می‌افتد انتظار است 20 درصد افراد جامعه به این بیماری مبتلا شوند که از این تعداد ممکن است یک تا 5 درصد که بیماری زمینه‌ای دارند فوت شوند.
شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور فروکش کرده است
دکتر سیاری تصریح کرد: بیماری آنفلوآنزا در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان فروکش کرده و وضعیت تقریباً عادی است و درسایر نقاط کشور نیز مشکل حادی نداریم و این بیماری خارج از کنترل سیستم درمانی نیست.
معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: تا زمانی که در فصل زمستان و سرد سال هستیم ممکن است این بیماری باشد بنابراین رعایت مسایل بهداشتی و ایمنی در مقابله با این بیماری ضروری است.
وی در مورد وضعیت تأمین داروی بیماران مبتلا به آنفلوآنزا در کشور گفت: در این زمینه مشکلی نداریم و واکسن مورد نیاز نیز موجود است و زمانی این واکسن اثربخشی بیشتری دارد که باید در اوایل فصل پاییز برای کسانی که به آنفلوآنزا مبتلا هستند تزریق شود
دکتر سیاری افزود: بیماران مبتلا به آسم، قلبی عروقی، کلیوی، مادران باردار، کودکان عقب‌مانده ذهنی ازجمله افرادی هستند که باید نکات مراقبتی در مورد آنفلوآنزا را در مورد آنان بیشتر موردتوجه قرار داد.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: آنفلوآنزا ممکن است چند مرحله داشته باشد که یک مرحله آن فروکش کرده اما ممکن است دوباره شاهد این بیماری باشیم اما طبق آمارها مرحله بعدی خفیف‌تر خواهد بود و تا پایان زمستان چند مرحله بازگشت به این بیماری شاهد باشیم.
عملکرد استان بوشهر در حوزه روستایی طرح تحول نظام سلامت موفقیت‌آمیز بوده است
این مقام مسئول در مورد طرح تحول نظام سلامت در کشور با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت 10 مرحله دارد، گفت: عملکرد استان بوشهر در حوزه روستایی موفقیت‌آمیز بوده و جا دارد از زحمات و حمایت‌های استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای اجرای این طرح قدردانی کنیم.
انتهای پیام/ م.غ 1023
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.وزیر.بهداشت     آنفلوانزا     بیماری.زمینه‌ای    

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1394

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >