برگزاری کارگاه آموزشی منطقه ای برنامه مدیریت هوا

7 بهمن 1394
کارگاه دو روزه منطقه ای برنامه مدیریت هوا و اثر آن بر سلامت با تاکید بر ریزگردها در استان بوشهر برگزار شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اجرای برنامه‌های توسعه اقتصادی مخاطراتی برای سلامت مردم پدید می آید که باید به طور جدی به آن توجه کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان با تاکید بر ضرورت وجود پیوست سلامت برای برنامه‌های توسعه اظهار داشت: با وجود نیروگاه اتمی و شرکت عظیم نفت و گاز در استان بوشهر اهمیت توجه به سلامتی مردم استان را بیشتر از گذشته می‌کند.
وی یکی دیگر از چالش سلامتی را آلودگی هوا و وجود ریزگردها دانست و اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای تربیت کارشناسان خبره دراین زمینه می‌تواند تاثیر زیادی در مقابله با این چالش داشته باشد.
در ادامه این کارگاه دو روزه خانم مهندس ملک افضلی و خانم مهندس ذوالعلمین، کارشناسان ارشد مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، مباحث آموزشی مختلفی را طی 2 روز ارایه کردند.
برنامه گروه سلامت هوا در طرح تحول سلامت، اهداف برنامه مدیریت بهداشت هوا با تاکید بر ریزگردها در طرح تحول بهداشت عمومی سال 1394، نحوه پایش آلاینده های معیار و پروفایل ملی آلاینده های معیار ‌، ترکیبات و مواد تشکیل دهنده ریزگردها، منشا و نقاط جغرافیایی حساس ، سامانه های بین المللی و پیش بینی های لازم برای آمادگی و خدمات مرتبط با پدیده ریزگردها، ماسک های تنفسی، کاربرد، توصیه‌های لازم برای پیشگیری از عوامل محیطی متاثر از ریزگردها از مباحث مطرح شده در کارگاه توسط مدرسین بود.
در پایان حاضرین با انجام کار گروهی به بحث و تبادل نظر درخصوص گزارش دهی و تعیین بار بیماری های ناشی از مواجه با آلاینده های هوا و ارایه گزارش از نتایج کارگروهی پرداختند.


کلمات کلیدی:
کارگاه.آموزشی     مدیریت.هوا     دکتر.خواجه‌ییان     مهندس.ملک‌افضلی     مهندس.ذوالعلمین    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >