خون دماغ و راه‌های درمان آن

25 اسفند 1394
متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت : خون دماغ یک بیماری خونریزی دهنده از بینی است که این خونریزی ها بیشتر در قسمت جلویی تیغه وسطی بینی (ناحیه قدام) اتفاق می افتد.

دکتر مهدی تابان فر گفت : بین 5 تا 10 درصد افراد جامعه به این بیماری مبتلا هستند.که از این آمار فقط یک درصد نیاز به مداخله پزشکی دارند و بقیه خود به خود بند می آیند.
وی گرمای محیط و تنفس کودکان از راه بینی را به عنوان برخی از علل خشکی مخاط برشمرد و افزود : خشکی مخاط ، سستی دیواره عروق به دلیل نازک بودن آن در ناحیه بینی نسبت به جاهای دیگر، خصوصا در کودکان بین 4 تا 12 سال و افراد در سنین بالا باعث بروز این بیماری می شود.
دکتر تابان فر اظهار داشت: اختلالات انعقادی (مواردی که انعقاد خون به درستی صورت نمی گیرد) و همچنین فشار خون در سن بالا را از دیگر عواملی بروز خونریزی بینی است .
این متخصص اضافه کرد : در بیشتر موارد که خونریزی ها مویرگی هستند، با گرفتن قسمت غضروفی بینی بین انگشت شصت و اشاره و همچنین با گرفتن سر به سمت پایین ، خونریزی بند می آیند ولی یک درصد موارد به دلیل خونریزی رگ های بزرگتر باید با مداخله پزشک درمان شود.
دکتر مهدی تابان فر بیان کرد : برای بند آوردن خونریزی بینی در مرحله اول ناحیه بینی را از لخته های خونی تمیز می کنند سپس برای مریض پنبه آغشته به لیدوکائین می گذارند و در آخر ، ناحیه خونریزی را مشخص می کنند.
متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: با یکی از سه روش سوزاندن محل های اسیدی ناحیه، سوزاندن با کوتر الکتریکی ، بند آوردن خون با پک خونریزی می توان خونریزی را بند آورد.
انتهای پیام/ پ.ر 40

کلمات کلیدی:
خون.دماغ     فرهنگ.سلامت     دکتر.مهدی.تابان‌فر     بیمارستان.شهید.گنجی     برازجان        

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >