نماینده ویژه وزیر بهداشت:تعلل آتش نشانی برای اطفای حریق بیمارستان 17 شهریور در دست بررسی است/گزارش تصویری

14 ارديبهشت 1395
معاون پرستاری که به عنوان نماینده ویژه وزیر بهداشت برای بررسی آتش‌سوزی در بیمارستان 17 شهریور برازجان به این شهر سفر کرده است، جزئیات این حادثه را تشریح کرد.

دکتر محمد میرزابیگی با بیان این که بیمارستان 17 شهریور برازجان، بیش از 50 سال قدمت دارد، گفت: پشت سقف کاذب بیمارستان از بوریا و نوعی چوب ساخته شده است که قابل اشتعال بوده و بعد از اتصالی در سیستم برق بخش مراقبت‌های ویژه، آتش با سرعت به بقیه قسمت‌های بیمارستان گسترش می‌‎یابد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در پی این آتش‌سوزی 3 بار با آتش نشانی تماس گرفته می‌شود ولی دوبار تماس برقرار شده با آتش نشانی از سوی اپراتور مربوطه جدی گرفته نشده است و پس از این که بیماران توسط پرسنل بیمارستان و تکنسین‌های اورژانس از بخش تخلیه شدند، نیروهای آتش نشانی به محل حادثه رسیدند.
وی گفت: با توجه به این که آتش‌سوزی در ساعت 4 بامداد رخ داده بود و بیماران خواب بودند همچنین به غیر از پرستاران و پرسنل بیمارستان ، مردم و همراهان بیماران هم در محل حادثه نبودند، پرسنل و پرستاران خدوم اقدام به انتقاران بیماران از بخش و تحویل به آمبولانس‌های اورژانس به منظور انتقال به بیمارستان شهید گنجی کردند.
دکتر میرزابیگی گفت: در این حادثه دو نفر از پرستاران نیز در حین کمک به انتقال بیماران دچار آسیب‌دیدگی سطحی شدند.
این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که چرا فقط بخش قلب این بیمارستان قدیمی به بیمارستان جدید شهید گنجی منتقل نشده است؛ گفت: موقعیت مکانی و استقرار این بیمارستان در مرکز شهر برای دسترسی بیماران به این بیمارستان مناسبتر بوده است و درحال حاضر نیز این بخش نیز به بیمارستان جدید منتقل شد.
وی گفت: در پی وقوع این حادثه جلسه‌ای با حضور مسولان شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد و علت تاخیر آتش نشانی در دست بررسی است.

انتهای پیام/ س.م - 1021کلمات کلیدی:
معاون     پرستاری     وزارت     .     دکتر     میرزابیگی    
.     بیمارستان     .     17     شهریور     برازجان    

تاریخ بروز رسانی:   14 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >