شیر مادر یک مایع بی‌نظیر و حاوی عوامل ضدعفونی‌کننده است

16 امرداد 1395
کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان کنگان گفت: شیر مادر یک مایع بی‌نظیر، زنده و حاوی عوامل ضدعفونی‌کننده است که شیرخوار را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها مثل اسهال، عفونت‌های تنفسی، آسم و آلرژی محافظت می‌کند.

لیلا آرتا افزود: همه والدین می‌خواهند کودکشان با سلامتی رشد کند و از فرصت رسیدن به پتانسیل کامل خود بهره‌مند شوند، این فرصت در 1000 روز اول یعنی 9 ماه زندگی داخل رحمی (270 روز) و 2 سال اول زندگی کودک (730 روز) بیش از هر زمان دیگر فراهم است.
کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان کنگان اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای سپری نمودن ایمن این یک هزار روز باید قبل از بارداری شروع شود و تمام لحظات یک هزار روز را شامل شود.
وی تصریح کرد: این دوره زمانی سلامت، رشد، تکامل، تغذیه و آرامش برای کودک و خانواده‌اش نقش حیاتی و کلیدی دارد و باید مادران در دوران قبل از بارداری از مزایای شیردهی برای خود و فرزندش آگاهی یابند.
کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان کنگان گفت: بر اساس آمار سازمان جهانی شیر مادر جان بیش از یک و نیم میلیون شیرخوار را در سال نجات می‌دهد.
کودکانی که از شیر مادر استفاده می‌کنند دارای هوش بالا و مهارت‌های تکاملی و تحصیلی بهتری هستند
لیلا آرتا خاطرنشان کرد: کودکانی که از شیر مادر استفاده می‌کنند دارای هوش بالا و مهارت‌های تکاملی و تحصیلی بهتری نسبت به کودکان شیر مصنوعی خوار دارا می‌باشند.
وی تصریح کرد: با تمرکز بر ارتقای مادران و کودکان در پنجره یک هزار روز اول زندگی می‌توانید مطمئن باشید که کودک سالم‌تر و سازنده‌تر زندگی می‌کند و سرمایه‌گذاری در تغذیه بهتر در طی این دوره می‌تواند به خانواده‌ها، جوامع و کشورها در شکستن چرخه فقر کمک کند.
دهم تا شانزدهم مرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان روز ملی و هفته شیر مادر با شعار (هزار روز طلایی، مهر مادر، شیر مادر) نام‌گذاری شده و در این هفته به جنبه‌های مختلف تغذیه، رشد و تکامل کودکان تا پایان دوسالگی توجه شده است.
انتهای پیام/ م.س 3070

کلمات کلیدی:
شیر.مادر     کاشناس.سلامت.خانواده     لیلا.آرتا     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >