اولین کارگاه آموزشی تربیت مدرس طرح کشوری سلامت معنوی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری

17 امرداد 1395
کارگاه آموزشی ائمه جماعت و کارشناسان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر امروز یکشنبه در سالن کنفرانس دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه آغاز شد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان در مراسم افتتاحیه این کارگاه دوروزه ضمن تبریک دهه کرامت گفت: این کارگاه برای نخستین بار جهت آموزش شرکت‌کنندگان باهدف انتقال احکام نورانی نماز به بیماران در بیمارستان‌های استان اجرا می‌شود.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: بر اساس پژوهش‌های میدانی ستاد اقامه نماز، متأسفانه اکثر بیماران در بیمارستان‌ها نسبت به تکلیف شرعی خود آشنا نیستند بنابراین آموزش احکام بیماران و انجام فرایض معنوی می‌تواند نقش بسزایی در بهبود بیماران داشته باشد.
وی خواستار ترویج فرهنگ امربه‌معروف به‌ویژه نماز در جامعه شد و گفت: همان‌گونه که برای ترویج استفاده از یک کالا فرهنگ‌سازی و تبلیغات می‌کنیم می‌بایست در زمینه نماز نیز فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.
وی تصریح کرد: اگر نماز به‌عنوان یک معروف جایگاه واقعی خود را پیدا کند بسیاری از منکرها و زشتی‌ها از بین می‌رود.
حجت‌الاسلام عباس دشتی اظهار امیدواری کرد: با توجه به نقش معنوی نماز در بهبود بیماران و رونق بخشیدن به نماز جماعت در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با اجرای این طرح و آموزش نیروها این فریضه در مراکز درمانی بیشتر احیا شود.
دبیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این کارگاه ضمن ابراز رضایت از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از برگزاری چنین کارگاه‌هایی تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد از ظرفیت شرکت‌کنندگان این دوره بتوان نه‌تنها در بیمارستان‌ها بلکه در سایر سازمان‌ها و بخش‌های جامعه استفاده کرد.
حجت‌الاسلام عباس خشنود افزود: طرح سلامت معنوی با همکاری ستاد اقامه نماز دانشگاه در بیمارستان‌های بوشهر، برازجان و کنگان در سال جاری اجرا خواهد شد.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تشریح جزئیات این کارگاه گفت: احکام نماز برای بیماران و پرستاران به ائمه جماعات و کارشناسان فرهنگی شرکت‌کننده در این کارگاه دوروزه آموزش داده می‌شود.
حجت‌الاسلام مجتبی احمدی افزود: برای شرکت‌کنندگان این دوره گواهینامه و مجوز تدریس صادر خواهد شد و شرکت‌کنندگان می‌توانند در بیمارستان‌ و مراکز درمانی این احکام را برای بیماران و پرستاران آموزش دهند.
گفتنی است این طرح برای اولین بار در کشور به‌صورت پایلوت در استان بوشهر اجرا می‌شود و در صورت موفقیت در سایر استان‌ها نیز برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه.آموزشی     سلامت.معنوی     ائمه.جماعات     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     حجت‌الاسلام.عباس.خشنود     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   17 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >