تجدید آرمان با شهدا در اولین روز از هفته دفاع مقدس/ گزارش تصویری

31 شهريور 1395
در اولین روز از هفته دفاع مقدس جمعی از کارکنان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور در گلزار شهدا با آرمان‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید پیمان کردند.

در این مراسم، زیارت پرفیض عاشورا در کنار قبور مطهر شهدا برگزار شد سپس دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه در سخنان کوتاهی با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: همان‌گونه که شهدای انقلاب اسلامی، پیرو امام حسین (ع) بودند و شعار "هَیهات منّا الذّله" امام حسین (ع) را در عمل نشان دادند ما نیز آمده‌ایم به شهدا بگوییم به‌فرمان رهبری انقلاب عمل خواهیم کرد و انقلابی درصحنه حضور خواهیم داشت.
حجت‌الاسلام مجتبی احمدی افزود: هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جان‌فشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است.
وی بیان داشت: در این مجموعه تابناک، درخشنده‌ترین و نفیس‌ترین نگین گران‌بها، یاد و خاطره شهیدان است و شهدا جوانمردان رشید و پاک سرشتی بودند که با آگاهی و درک والای خود، موقعیت حساس کشور را تشخیص دادند و وظیفه بزرگ جهاد درراه خدا را مشتاقانه پذیرا شدند.
حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: هر ملتی که چنین دلاوران آگاه و شجاعی را در دامان خود پرورده باشد حق دارد به آنان ببالد و آنان را الگوی تربیت جوانان خود در همه دوران‌ها بداند.
وی افزود: هنگامی‌که دشمنان اسلام باهم جمع شدند تا به ملت و انقلاب ضربه بزنند، این عزیزان بازمان شناسی به‌موقع و شناخت درست از لحظات حساس، از آرمان‌های انقلاب و اسلام دفاع کردند و با نثار خون خود موجب آبیاری شجره پاک انقلاب اسلامی شدند تا ما الآن در امنیت کامل به سر ببریم.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه اضافه کرد: یکی از امتیازات شهدا این بود که عبادت را در اطاعت از ولایت می‌دیدند و تبعیت از ولایت‌فقیه را سرلوحه کار خود قراردادند و به این درجه والا رسیدند و ما نیز باید از شهدا الگو بگیریم و در این روز بزرگ و در کنار تربت پاک شهدا اعلام کنیم که پیروز رهبری ولایت‌فقیه بوده و خواهیم بود.
در پایان این مراسم کارکنان دانشگاه با نثار گل بر قبور شهدا و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
انتهای پیام س/ ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.دفاع.مقدس     گلزار.شهدا     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   31 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >