تمرکز بر سلامت سالمندان در هفته تکریم منزلت سالمند

3 مهر 1395
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت این معاونت گفت: در دوران سالمندی شخص ممکن است به دلیل محدودیت‌های مربوط به تغییرات پیری برای برآورده کردن نیازهای اساسی به کمک دیگران نیاز داشته باشد.

دکتر آزیتا انارکی گفت پیری فرایندی است که متوفقف نمی‌شود و ادامه داد: نیازهای جسمانی در سنین پیری از اهمیت فراوانی برخوردار است و مسائل روانی ناشی از سالمندی نیز تحولات بسیاری در روش زندگی این گروه به وجود می‌آورد.
این مسئول بهداشتی در رابطه با هفته تکریم منزلت سالمند گفت: رسیدن به دوران سالمندی مطلوب و لذت بخش و توأم با سلامتی می‌باشد که تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبتهای ویژه می توان به آن دست یافت.
 
دکتر انارکی  افزود : کفتگو های رادیو و تلویزیونی با متخصصین با موضوع شیوه زندگی سالم در سالمندی، آموزش گروه هدف در مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت استان از مهم ترین برنامه‌هایی است که در هفته تکریم منزلت سالمند اجرا خواهد شد.
 
چهارم لغایت دهم مهرماه به عنوان هفته تکریم منزلت سالمند نامگذاری شده است که شعار این هفته "نه علیه هرگونه تبعیض سنی" انتخاب شده است.
 
 
انتهای پیام/ کدخبر- 2020
 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
 

کلمات کلیدی:
تکریم.سالمند     معاونت.بهداشتی     هفته.سالمند    

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >