افزایش سن و ضعف جسمانی مانع فعالیت فیزیکی نیست

7 مهر 1395
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر دلایلی برای منع فعالیت فیزیکی وجود داشته باشد، مطمئناً افزایش سن و ضعف جسمانی جزو آنها نیست.

دکتر عبدالمحمد خواجه بیان در گفتگو با روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت هفته تکریم منزلت سالمند افزود: حتی برای افرادی که به بیماری‌های مزمن قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت، پوکی استخوان، افسردگی، چاقی و سرطان دستگاه گوارش مبتلا هستند هم برنامه‌های ورزشی خاصی طراحی و آموزش داده می‌شود.
این مقام مسئول بهداشتی با اشاره به اینکه امروزه تأثیر تمرین و فعالیت‌های بدنی منظم در پیشگیری و متوقف کردن روند پیری ثابت‌شده است تصریح کرد: تمرینات بدنی باعث افزایش حجم اکسیژن در قلب و ریه‌ها، افزایش استحکام عضلات، تنظیم قند خون و فشارخون و نیز کاهش توده‌های چربی می‌شود، به ایجاد آرامش، کاهش اضطراب و افزایش اعتمادبه‌نفس کمک می‌کند و حس شادابی و رضایت را به وجود می‌آورد.
دکتر خواجه ئیان با هشدار به اینکه ضعف عضلات، کاهش کارایی مفاصل و پوکی استخوان‌ها از عوارض عدم تحرک و تمرینات بدنی است بیان کرد: بی‌حرکتی، نه‌تنها بیماری‌های جسمی بسیاری را به دنبال دارد، بلکه موجب تنهایی و افسردگی نیز خواهد شد.
رییس مرکز بهداشت استان بوشهر بابیان اینکه عدم توانایی انجام کارهای روزمره باعث وابستگی به دیگران می‌شود توصیه کرد: با فعالیت‌های بدنی مناسب می‌توان مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش داد، چاقی، فشارخون و چربی بالا را کنترل کرد و همچنین از افسردگی دوران سالمندی جلوگیری کرد.
4 تا 10 مهرماه هفته تکریم منزلت سالمند می‌باشد.
انتهای پیام/ م.ب 2020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.تکریم.سالمند     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >