آیین تکریم و معارفه رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد

25 مهر 1395
آیین تکریم و معارفه رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با حضور رییس و هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن اجتماعات این بیمارستان برگزار شد.

در این آیین رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره ارزیابی عملکرد مدیران گفت: برای ارزیابی عملکرد هر مدیر نمی‌توان شرایط را با وضعیت ایده آل مقایسه کرد بلکه باید به این نکته توجه داشت که آن واحد پیش‌ازاین چه جایگاهی داشته و در حال حاضر به چه جایگاهی رسیده است.
70 درصد از بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بیماران حاد و بحرانی هستند
دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به آمار بیماران حاد و بحرانی در استان بوشهر افزود: نسبت بیماران بحرانی در بیمارستان‌های کشور 30 درصد و بیماران عادی 70 درصد است که این نسبت در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برعکس است و 70 درصد از مراجعین را بیماران بحرانی تشکیل می‌دهند.
وی افزود: در این زمینه سرعت تحقق اهداف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید سرعت پیشرفت کارها به سمت اهداف از پیش تعیین‌شده قابل‌قبول و قابل دفاع باشد.
وی با اشاره به وضعیت درمان استان گفت: در سال 91 کمتر از 800 تخت فعال در استان وجود داشت که در حال حاضر با احتساب مراکز غیردانشگاهی این آمار به یکهزارو 400 تخت رسیده است و با برنامه‌های پیش رو و آغاز عملیات ساخت و تجهیز مراکز درمانی در سطح استان تعداد تخت‌های فعال استان به بیش از دو هزار تخت خواهد رسید.
این مقام مسئول با اشاره به استاندارد یک و شش‌دهم تخت به ازای هر هزار نفر در کشور، خاطرنشان کرد: در سال 91 آمار تخت فعال استان نسبت به هزار نفر 8 دهم بوده است که با افزایش مراکز درمانی این آمار به یک و 4 دهم رسیده است و تا سال 1404 این آمار به 2 خواهد رسید و نسبت به استاندارد کشوری در سال 1404 دو دهم درصد پیشی خواهیم گرفت.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: بعد از طرح تحول سلامت بیش از یک‌صد متخصص به استان افزوده و در تمام شهرستان‌ها توزیع شد و با راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی و در حال حاضر با مشاهده آمار قابل‌قبول در زمینه خدمات درمانی سرپایی در سطح استان، شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در سال 91 مراجعین به بیمارستان‌های استان 70 هزار نفر بوده که با آغاز طرح تحول سلامت و افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی و بهره‌مندی از بیمه همگانی، هم‌اکنون این آمار به 121 هزار بستری در سال رسیده است که این افزایش چشمگیر، نشان‌دهنده افزایش دسترسی و بهبود وضعیت سلامت استان است.
تمام تلاش خود را برای ارتقا و بهبود خدمات به کاربستم
دکتر فرهاد عباسی نیز در این آیین گفت: از روز ابتدای مدیریتم در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر همواره این را مدنظر داشتم که هرروز که می‌گذرد یک روز به پایان دوران مدیریتم نزدیک‌تر می‌شوم و سعی کردم تمام تلاش خود را برای ارتقا و بهبود خدمات به کاربندم.
وی افزود: ابتدای دوران مدیریتم با طرح تحول نظام سلامت همراه بود که با برگزاری جلسات متعدد و بررسی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها، شیوه‌های اجرای دقیق این طرح مدنظر قرار گرفت تا امکان اجرای بهتر طرح فراهم شود.
دکتر عباسی با اشاره به طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد گفت: این طرح حواشی و چالش‌های قابل‌ملاحظه‌ای داشت که در برخی از بیمارستان‌های کشور به بحران تبدیل شد اما در بیمارستان ما با صبر و شکیبایی همکاران و پیگیری و حمایت مدیران این دوران را نیز سپری کردیم.
درمان روحی و روانی بیماران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است
رییس جدید بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: رضایتمندی مردم از بیمارستان به تجهیزات بستگی ندارد بلکه بیماران نیاز به محبت بیشتری دارند و باید مراجعین به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس نه‌تنها مورد درمان کلینیکی و پاراکلینیکی قرار بگیرند بلکه درمان روحی و روانیشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر علیرضا حاجیونی اضافه کرد: باید ارتباطمان با مردم تقویت شود و در اوج خستگی و فشار کاری بتوانیم علاوه بر ارایه خدمات درمانی به بیمار، آرامش روانی بیمار و همراهانش که پر از استرس هستند را تأمین کنیم.
 وی تصریح کرد: برای انجام کارها باید تیم فکری از نیروهای مختلف بیمارستان تشکیل شود و کارها را به‌صورت تیمی انجام شود تا بزرگ‌ترین بیمارستان استان بتواند خدمات مطلوبی به تمام مردم استان ارایه نماید.
انتهای پیام/م.آ 4070با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تکریم     معارفه     رییس.بیمارستان.خلیج     دکتر.رئیسی     دکتر.فرهاد.عباسی     دکتر.علیرضا.حاجیونی    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >