زنان تعیین‌کننده سلامت خانواده هستند

25 مهر 1395
کارشناس سلامت میان‌سالان شبکه بهداشت و درمان کنگان گفت: زنان تعیین‌کننده سلامت خانواده هستند به‌گونه‌ای که مرگ‌ومیر، ناتوانی ناشی از بیماری‌های جسمی و روحی و رفتارهای آنان همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ زهره یاور زاده افزود: مدیریت و برنامه‌ریزی سلامت خانواده از واکسیناسیون کودکان تا تغذیه نوجوانان، حمایت سایر اعضای خانواده تا ارائه خدمات به سالمندان نشانگر اهمیت نقش زنان در خانواده می‌باشد.
وی تصریح کرد: نقش مادران در یادگیری اجتماعی، فرهنگی و تربیتی بر کسی پوشیده نیست و بی‌تردید سلامتی و شادابی زنان موجب شادابی خانواده و درنهایت نشاط اجتماع می‌شود.
زنان محور اصلی خانواده می‌باشند
کارشناس سلامت میان‌سالان شبکه بهداشت و درمان کنگان اظهار کرد: اجتماع متشکل از خانواده‌هاست و زنان محور اصلی خانواده می‌باشند بنابراین در اصلاح شیوه زندگی سالم برای بانوان ایرانی یک امر مهم در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت آنان و جامعه می‌باشد.
زهره یاور زاده افزود: پژوهش‌ها نشان می‌دهد که سلامت جامعه بانوان به دلایل مختلف ازجمله دسترسی کمتر به آموزش، اشتغال و خدمات بهداشتی درمانی آسیب‌پذیرتر از مردان می‌باشند و تحت تأثیر عوامل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قرار دارد.
این مقام مسئول بیان داشت: هفته ملی سلامت بانوان ایرانی فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت نقش زنان در جامعه و توجه به‌سلامت جسم، روح و روان آنان برای دستیابی به جامعه‌ای سالم و نقطه آغازی برای بانوان جهت برنامه‌ریزی صحیح برای داشتن زندگی سالم می‌باشد.
انتهای پیام/ م.س 3070


کلمات کلیدی:
سلامت.خانواده     زهره.یاورزاده     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >