با تلاش متخصص بیمارستان شهید گنجی برازجان صورت گرفت:
انجام جراحی موفقیت آمیز سرطان مثانه در استان بوشهر

24 آبان 1395
متخصص اورولوژی بیمارستان شهید گنجی برازجان در رابطه با این عمل گفت: عمل درمانی سرطان مثانه که در نوع خود برای نخستین بار در استان صورت ‌گرفت با موفقیت در بیمارستان شهید گنجی برازجان به پایان رسید.

دکتر کیان امید بخش در تشریح جزئیات این عمل گفت: بیمار با درد در ناحیه سمت چپ شکم به پزشک مراجعه کرده و با بررسی‌های به عمل آمده تشخیص سرطان مثانه محرز شد که بیمار برای ادامه روند درمان  به بیمارستانی غیر دولتی در تهران مراجعه کرد.
وی افزود: برای پرهیز از صرف هزینه‌های اعلام شده از سوی بخش خصوصی و با توجه به وجود امکانات لازم و کادر مجرب درمانی در بیمارستان شهید گنجی برازجان ، بیمار با اعتماد موجود برای ادامه روند درمانی خود به این مرکز مراجعه کرد.
این متخصص تصریح کرد: با بررسی‌های به عمل آمده متوجه عدم گسترش بافت سرطان به سایر ارگان‌ها شده و بهترین  اقدام را برداشت مثانه بواسطه درگیر شدن کلی با ضایعه و اختلال در سیستم دفع ادرار و پیشگیری از درگیر کردن سایر اعضای شکمی تشخیص دادیم.
دکتر امید بخش با اشاره به عمل جراحی چند ساعته برداشت ضایعه و کنترل عروق باقیمانده، افزود: گام مهم پس از برداشت بافت سرطانی، احیای بافت مثانه به کمک قسمتی از روده بیمار بوده که این عمل چندین بار در بیمارستان شهید گنجی با موفقیت انجام شده است برای این بیمار نیز صورت گرفت.

انتهای پیام/ س.غ3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سرطان.مثانه     متخصص.اورولوژی     دکتر.کیان.امیدبخش     بیمارستان.شهید.گنجی     برازجان        

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >