رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
مراجعه بیماران بوشهری به دیگر استان‌ها کمتر از ۱۲ درصد است

18 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تا قبل از طرح تحول سلامت ۲۳ درصد از بیماران ما به استان‌های هم‌جوار مراجعه می‌کردند که امروز این آمار به زیر ۱۲ درصد رسیده است.

دکتر علیرضا رئیسی در جشن میلاد حضرت زینب (س) و بزرگداشت دهه فجر و روز پرستار اظهار داشت: جامعه پزشکی این ادعا را دارد که در دوران پس از انقلاب رشد علمی و پیشرفته چشمگیری داشته است.
وی در این مراسم که معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر، مسئولین استانی، مسئولین، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز حضور داشتند افزود: امروز در جایگاهی ایستاده‌ایم که تمام بیمارها و جراحی‌ها در داخل کشور و به‌وسیله پزشکان ایرانی صورت می‌گیرد؛ این اقتدار و استقلال پزشکی را مرهون انقلاب اسلامی هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: همچنین استان بوشهر در حوزه درمان و سلامت رشد و اقدامات قابل قبولی در طی سه‌ساله گذشته داشته است.
دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید آن این بود که بحث بهداشت و درمان را در اولویت اول خود قرارداد.
وی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت تعداد تخت‌های بستری از زیر ۸۰۰ به بیش از یکهزارو ۴00 تخت در استان رسیده است که باوجود کمبود منابع مالی اقدامی ارزشمند است.
دکتر رئیسی بیان کرد: دولت تدبیر و امید این توفیق را دارد که محرومیت‌زدایی و عدالت در حوزه سلامت را به‌خوبی اجرا کرده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تا قبل از طرح تحول سلامت ۲۳ درصد از بیماران ما به استان‌های هم‌جوار مراجعه می‌کردند که امروز این آمار به زیر ۱۲ درصد رسیده است.
پرداخت نکردن معوقات پرستاری می‌تواند خلل جدی بر کیفیت طرح تحول نظام سلامت بر جای گذارد
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پرداخت نکردن معوقات ازجمله کارانه‌ها و اضافه‌کاری می‌تواند خلل جدی بر ادامه باکیفیت طرح تحول نظام سلامت بر جای گذارد که باید حتماً موردتوجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: تمام تلاش ما این است که حق پرستاران و کادر پزشکی پرداخت شود، هرچند مشکلات فراوانی داریم اما امیدواریم راهی ایجاد شود تا بتوانیم مطالبات قانونی کادر درمانی استان بوشهر را پرداخت و روند رو به رشد ارائه خدمات داشته باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: همه کادر درمانی هم‌دل و هم‌پیمان برای خدمات‌رسانی خالصانه به مردم با توجه به سوگند یادشده هستیم.

این همایش به همت ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر، معاونت درمان، معاونت دانشجویی و فرهنگی و دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.پرستار     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >