رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر:
کارمندانی که واکسن تزریق نکرده‌اند موظف هستند هفته‌ای یک مرتبه تست کرونا انجام دهند

19 مهر 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در برنامه ساعت سلامت که در تاریخ 18 مهر 1400 از سیمای مرکز بوشهر پخش شد گفت: در ادارات مختلف کارمندانی که تا کنون واکسن تزریق نکرده‌اند موظف هستند هفته‌ای یک مرتبه تست کرونا انجام دهند.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: در استان بوشهر به علت فصل گرما و بسته بودن درب و پنجره شاهد موج سهمگین پنجم در تابستان بودیم که خداراشکر اکنون فروکش کرده است.
وی افزود: در استان بوشهر تقریبا اورژانس‌ها خلوت و مراجعات کمتر شده و بخش‌های بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان یا فاقد بیمار بوده یا تعداد بسیار کمی در آن‌ها وجود دارد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: خوشبختانه  شرایط نسبتا آرام و کم خطر در دو شهرستان کنگان و جم را شاهد هستیم و 8 شهرستان استان در وضعیت زرد بوده که ان شالله با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بزودی تعدادی دیگری از شهرستان ها به رنگ آبی و کم خطر خواهند شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد بازشدن تالارها در استان خاطر نشان کرد: طبق بخشنامه‌های دریافت شده از وزارت بهداشت، در شهرستان‌های زرد و آبی امکان استفاه از تالارها در محیط باز، با تعداد محدود مهمانان و رعایت پروتکل‌ها امکان پذیر است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در مورد بازگشایی مدارس بیان کرد: 5 گروه از دانش آموزان می‌توانند به مدرسه روند که اکنون برای عشایر و روستایی‌ها در استان بوشهر در تعداد کم و محیط باز انجام شده است همچنین از نیمه دوم آبان ماه اکثر مدارس باز خواهند شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: در آبان ماه احتمال بازگشایی دانشگاه‌ها وجود دارد ولی اکنون مشکل اصلی باز شدن خوابگاه ها می باشد که نیاز به قوانین سخت تری دارد.

انتهای پیام/ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ساعت.سلامت     واکسیناسیون     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >