۷۱ درصد از جمعیت ۱۸-۱۲ سال شهرستان بوشهر علیه بیماری کرونا واکسینه شدند

26 آبان 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۷۱ درصد از جمعیت ۱۸-۱۲ سال استان بوشهر علیه بیماری کرونا واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۹ هزار و ۷۷۰ نفر از افراد در گروه سنی ۱۸-۱۲ سال در شهرستان بوشهر یک مرحله از واکسن کرونا دریافت کرده‌اند گفت: بیش از ۷۰ درصد از جمعیت ۱۸-۱۲ سال استان بوشهر یک مرحله از واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
وی بابیان اینکه جوامع بشری بیش از ۲ سال است که با بیماری کرونا درگیر هستند اظهار داشت: بیماری کرونا سبب ایجاد مشکلات در بخش‌های مختلف جامعه از جمله برنامه‌های آموزشی شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: استقبال خوبی از سوی دانش‌آموزان برای تزریق واکسن کرونا صورت گرفت که اکنون تعداد کمی از دانش‌آموزان هنوز موفق به تزریق واکسن نشده‌اند به همین منظور والدین دانش‌آموزان می‌توانند برای واکسینه کردن فرزندان خود به مراکز واکسیناسیون مشخص شده مراجعه کنند تا ایمنی فرزندان خود را در برابر این ویروس تأمین کنند.
مهندس فخرایی با اشاره به اینکه انجام واکسیناسیون دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه در حال انجام است اظهار داشت: از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر بیش از ۴۶ درصد (تعداد ۱۲۸۹۰ نفر) واکسن کرونا نوبت دوم را دریافت نموده‌اند.
وی بابیان اینکه برای بازگشایی مدارس این ضرورت وجود دارد که تمامی دانش‌آموزان، معلمان و فرهنگیان واکسینه شده باشند، اگر برای خانواده‌ای مهم است که مدارس بازگشایی شوند و دانش‌آموزان در مدرسه حضور پیدا کنند، توصیه می‌کنیم که واکسیناسیون را انجام دهند.
وی افزود: واکسن تزریقی برای این دانش آموزان "سینوفارم" و "سوبرانا (پاستوکوک)"است که مطالعات آن انجام شده است.
انتهای پیام/ا.س ۳۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.بوشهر     واکسیناسیون.کرونا     مهندس.فخرایی     واکسن.دانش.آموزی    

تاریخ بروز رسانی:   26 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >