رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خبر داد؛
واکسیناسیون 81 درصدی دانش آموزان 12 تا 18 سال در شهرستان بوشهر

8 دی 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: 81 درصد دانش آموزان در شهرستان بوشهر 12 تا 18 سال نوبت اول و 66 درصد نوبت دوم واکسن کووید 19 را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: با توجه به شروع فصل زمستان و گسترش سویه سرایت‌پذیر اُمیکرون که خطر آن نسبت به سایر سویه‌ها بالاتر است روند بازگشایی مدارس، حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان و سایر کارکنان مدارس از ضرورت بالایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پوشش 99.4 درصدی واکسیناسیون فرهنگیان و سایر کارکنان مدارس که هردو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند، نقش مؤثر واکسیناسیون دانش آموزان در این راستا شاخص‌تر می‌شود.
این مقام مسئول عنوان داشت: واکسیناسیون 81 درصدی دانش آموزان 12 تا 18 سال به تعداد 22 هزار و 194 نفرجهت مشمولین متوسطه اول و دوم در نوبت اول وهمچنین 66درصد به تعداد 18 هزار و 77 نفر جهت این مشمولین در نوبت دوم بیانگر این نکته است که استقبال خوبی از سوی والدین و دانش آموزان از واکسیناسیون کووید 19 صورت گرفته است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و ارتباطات بیشتر این گروه سنی و گسترش سویه اُمیکرون در سراسر جهان انتظار ما این است که 100 درصد دانش آموزان هرچه سریع‌تر جهت دریافت واکسن و تکمیل واکسیناسیون خود اقدام نمایند و خوشبختانه واکسن‌های مجاز تزریق در این گروه سنی شامل سینوفارم، سوبرانا (پاستوکوک) و بهارات (برای جمعیت غیر ایرانی) به وفور در دسترس است.
مهندس فخرایی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت واکسیناسیون کووید 19، رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی مراقبت و کنترل کووید 19 در مدارس ضروری است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: مدارس پروتکل‌های بهداشتی مانند رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تهویه مناسب، استفاده از ماسک و ... را جدی بگیرند، زیرا بازرسین و مراقبین سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر پایش و نظارت مستمر و دوره‌ای بر رعایت این پروتکل‌ها را دارند.
انتهای پیام/ا.س 3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     اُمیکرون     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   11 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >