عملیات اجرایی ۶ خانه بهداشت و پایگاه بهداشتی در دشتستان آغاز شد

21 خرداد 1401
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، برای کمک به محرومیت‌زدایی در حوزه بهداشت شهرستان دشتستان، عملیات اجرایی 6 خانه بهداشت و پایگاه بهداشتی در این شهرستان آغاز شد.

 سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه آیین نمادین عملیات اجرایی این پروژه‌ها گفت: این پروژه‌ها در راستای تقویت و  محرومیت‌زدایی در خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت استان اجرا می‌شوند.
دکتر قاسم برجوئیفرد افزود: با توجه به فرسودگی خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی و بهداشتی این پروژه‌ها در بازه زمانی 6  تا ۹ ماهه توسط پیمانکاران ساخت و تحویل شبکه‌های بهداشت و درمان داده می‌شوند.
دکتر برجوئیفرد تصریح کرد: زیرساخت‌های بهداشت و درمان با نوسازی و بهسازی مراکز و خانه‌های بهداشت ارتقاء می‌یابد و مردم می‌توانند از خدمات مطلوبی بهره‌مند شوند.
 نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم طرح جامع محرومیت‌زدایی کشوری از سوی جهادگران در حوزه‌های عمرانی روستایی و اقتصاد مقاومتی ارائه شده است و در شهرستان دشتستان نیز 16 طرح از محل این طرح، احداث و یا تکمیل خواهند شد.
ابراهیم رضایی افزود: تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور، اورژانس بیمارستان شهید گنجی، احداث ساختمان پانسیون پزشکی بیمارستان شهید گنجی و کلینیک تخصصی درمانی برازجان از پروژه‌های اولویت‌دار بهداشت و درمان دشتستان است.
فرماندار دشتستان نیز گفت: سرانه بهداشت و درمان در دشتستان از سطح استانی و ملی پایین‌تر است که در همین راستا با تلاش‌های صورت گرفته برای ۱۶ پروژه حوزه بهداشتی و درمانی در حوزه روستایی اعتباری معادل ۶۸ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
احمد بنافی افزود: ۵۰ درصد اعتبار تحقق پیدا کرده و امروز نیز شش پروژه آن در بخش‌های مرکزی، آبپخش و شبانکاره کلنگ زنی شد و تا دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز گفت: شهرستان دشتستان دارای ۶۱ خانه بهداشت فعال است و بهورزان تمامی خدمات بهداشتی و درمانی را به همه گروه‌های سنی مختلف ارائه می‌دهند.
ماریا خویشدوست افزود: میزان اعتبار این ۶ خانه‌های بهداشت و پایگاه بهداشتی در حدود ۷۷ میلیارد ریال و از محل طرح محرومیت‌زدایی است.
خویشدوست خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر در راستای عدالت در سلامت و دسترسی مناطق دور از دسترس به خدمات بهداشتی و درمانی در حدود ۲۷ خانه بهداشت احداث و بهسازی شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: امروز عملیات ساخت شش پروژه بهداشتی و درمانی شامل خانه بهداشت روستایی در روستاهای سرکره، قراولخانه، محمد جمالی و عطیبه و میاندشت و حوزه  پایگاهی بهداشتی و درمانی بهرام‌آباد آبپخش آغاز شد.
عملیات اجرای 6 پروژه بهداشتی شهرستان دشتستان با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دشتستان و تعدادی از مسئولین شهرستانی و محلی روستاهای سرکره؛ قراولخانه، بهرام‌آباد، میان دشت، محمد جمالی و عطیبه آغاز شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آغاز.عملیات.اجرایی     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >