عامل اصلی آلایندگی، در مجمع سلامت کنگان شرکت نکرد!

8 تير 1401
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، عامل اصلی آلایندگی، در مجمع سلامت کنگان شرکت نکرد.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مجمع سلامت شهرستان کنگان اظهار داشت: عدمِ حضور در سومین مجمع سلامت شهرستان کنگان بی‌تفاوتی صنایعِ موجود در کنگان نسبت سلامت مردم است.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد از نبودِ نماینده صنعت، که عامل اصلی آلودگی در کنگان است در نشستی که برای سلامت مردم کنگان و آلایندگی‌های صنعتی تشکیل شده بود به‌شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: طبق تحقیقات، اصلی‌ترین عامل آلایندگی و تخریب محیط‌زیست در کنگان صنایع هستند.
وی تصریح کرد: متأسفانه تا الان مسئولیتی را که قانون به دوش صنایع گذاشته نه‌تنها نپذیرفته‌اند بلکه با بازیچه قرار دادن سلامت مردمِ منطقه، در مجمع سلامتِ کنگان، که بالاترین مرجعِ سلامتی شهرستان است نیز شرکت نمی‌کنند.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه رونق صنعت از ضروریاتِ پیشرفتِ کشور است گفت: با این حال نباید فقط منفعتِ خود را ببینیم و سلامتی مردم را فراموش کنیم.
وی افزود: در متون دینی ما اهمیت سلامت جامعه را هم‌ردیفِ اهمیت امنیت در بالاترین سطح نعمت قرار داده است و این یعنی منفعتی که جامعه از سلامتی می‌برد از رونقِ اقتصادی به هر قیمتی بیشتر است.
دکتر برجوئی‌فرد گفت: کل اختیار و توانایی که دانشگاه علوم پزشکی در سلامتی مردم دارد 20 درصد است و بقیه مسئولیت به عهده سازمان‌های دیگر است.
وی ادامه داد: به‌عنوان‌مثال اگر هر جای دنیا شرکتی باعثِ آلودگی‌های نفتی شود، خودش مسئول برطرف کردنِ این آلودگی است ولی متأسفانه در آلودی نفتی اخیر در عسلویه چنین اتفاقی نیفتاد.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: طبق قانون و اسناد بالادستی، هر صنعتی باید پیوست سلامت داشته باشد و مسئولیت اجتماعی خود را در قبال منفعتی که از آن منطقه می‌برد، اَدا کند.
دکتر برجوئی‌فرد ادامه داد: ولی متأسفانه بعضاً حتی در مدیریت فاضلاب کمپ‌های کارگری نیز کوتاهی شده است.
این نشست با حضور امامان جمعه کنگان و بندر سیراف، فرماندار کنگان و همچنین اعضای دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نمایندگان ادارات و گروه‌های مردمی برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   8 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >