معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد؛
مادران در دوره‌های رایگان فرزند پروری شرکت کنند

25 مهر 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: والدین، بخصوص مادر، قبل از تصمیم برای باردارشدن، مشاوره‌های پیش از بارداری را دریافت و در دوره‌های فرزند پروری شرکت کنند.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: این آموزش‌ها در پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت سطح استان و در سطح کلیه واحدهای محیطی بهداشتی استان به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
وی به مناسبت هفته ملی زنان گفت: تعلیم و تربیت درست فرزندان و اجرای سبک زندگی سالم در خانواده، در صورتی محقق می‌گردد که سواد سلامت زنان ارتقا یابد؛ به همین منظور، آموزش خود مراقبتی و ارتقا سواد سلامت در زنان از برنامه‌های تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت است.
این مقام مسئول بهداشت با بیان اینکه زنان عهده‌دار پرورش نسل آینده هستند اظهار داشت: مهم‌ترین دوره شکل‌گیری شخصیت و تعلیم هر انسانی، دوران کودکی اوست؛ و بیشترین مسئولیت تعلیم و تربیت کودک نیز بر عهده مادر است؛ مادر می‌تواند با تعلیم صحیح باعث رشد، پویایی نسل آینده و اعتلای جامعه گردد.
دکتر برجوئی‌فرد تأکید کرد که در همه جوامع بشری نقش مادر بسیار مهم است و گفت: این مادران هستند که در طول روز زمان بیشتری را با فرزند در ارتباط هستند و با آموزش اصولِ کلی زندگی به کودکان، زمینه شکل‌گیری شخصیت در فرزندانشان را فراهم می‌کنند.
هفته سلامت بانوان ایران که هرساله در هفته آخر مهرماه (۲۴ تا ۳۰ مهر) برگزار می‌شود.
شعار امسال هفته "سلامت زنان، بنیان خانواده سالم و جامعه جوان " است.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی     مشاوره.بارداری     دوره.فرزند.پروری    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >