معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کمبود پرستار در استان بوشهر/ ۷۲ درصد نیروها زن هستند

9 آذر 1401
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه ۷۲ درصد پرستاران استان زن هستند گفت: استان بوشهر کمبود پرستار دارد که باید زمینه جذب نیروهای جدید در این حوزه فراهم شود.

دکتر احمد یزدان‌پناه در دیدار پرستاران با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر ۲ هزار و ۲۰۰ پرستار مشغول به فعالیت هستند که هزار و ۷۲ تخت فعال را پوشش می‌دهند.
وی با اشاره به فعالیت ۴۰۰ پرستار در مراکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این پرستاران ۵۵ مرکز را تحت پوشش قرار می‌دهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کادر پرستاری و مامایی بیمارستان‌های غیردانشگاهی استان نیز ۸۳۰ نفر است که ۵۱۰ تخت را تخت پوشش دارند.
وی تاکید کرد: برای اولین بار پس از ۱۵ سال کارانه خدمات پرستاری به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبلغ هشت میلیارد تومان برای سه ماهه اول پرداخت شد و به زودی کارانه مربوط به ۲ ماه دیگر نیز پرداخت خواهد شد.
۷۲ درصد پرستاران زن هستند
دکتر یزدان پناه از برنامه‌ریزی برای تقدیر از پرستاران خبر داد و اضافه کرد: منتخبین کشوری و استانی در مراسم و برنامه‌های جداگانه‌ای تقدیر خواهند شد.
وی ادامه داد: برای رسیدن به استاندارد کشوری در نسبت پرستار به تخت باید ۱۵۰ پرستار، ۴۷ نفر نیروی اتاق عمل، ۲۵ نفر هوشبری و ۱۲۵ نفر کمک پرستار نیاز داریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه نسبت پرستار مرد به زن در استان بوشهر ۲۸ درصد مرد و ۷۲ درصد زن است ادامه داد: رسیدن به وضعیت استاندارد نیازمند ۶۳۰ نفر کادر پرستاری نیاز داریم.
وی با اشاره به اینکه با نرم کشوری نسبت تخت به پرستار فاصله داریم افزود: انتظار دارمی نگاه ویژه‌ای به استان بوشهر در این زمینه صورت گیرد.
انتهای پیام /
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دیدار     روز.پرستار     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     امام.جمعه        

تاریخ بروز رسانی:   9 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >