پشه آئدس در یک قدمی استان بوشهر

28 آذر 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به دیده شدن پشه آئدس در استان هرمزگان، احتمال ورود آن به استان بوشهر نیز وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشستی که به‌منظور آمادگی برای پیشگیری از ورود این پشه به استان برگزار شد افزود: به دلیل توانایی این پشه در تخم‌گذاری در کمترین سطوح آبی نظیر بشقاب‌های زیر گلدان‌ها، آب تجمع یافته در ظروف رهاشده و... و احتمال ورود آن به استان را تشدید می‌کند
دکتر برجوئی‌فرد با تأکید بر اقدامات پیشگیرانه و ساده برای کنترل ورود آن اظهار داشت: پشه آئدس علاوه بر گزیدگی، ناقل بیماری‌های خطرناکی چون تب دنگی، زیکا و چیکونگونیا است؛ که می‌تواند عواقب خطرناک آن نظیر ناتوانی و ازکارافتادگی، عقب‌ماندگی‌های ذهنی و... داشته باشد.
این مقام مسئول بهداشت خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری دستگاه‌های مرتبط آمادگی کامل برای جلوگیری از ورود این پشه به استان را دارد.
این نشست در دفتر کارگروه اجتماعی استانداری به ریاست دکتر موسوی نژاد با حضور اعضاء کارگروه اجتماعی استانداری شامل پدافند غیرعامل، گمرک، امور شهری و شوراها، امور روستایی و شوراها، اداره بنادر و دریانوردی، فرودگاه، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و شرکت آب و فاضلاب شهری برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پشه.آئدس     معاونت.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاون.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >