بهره‌مندی ۱۷۰۰ نفر از آموزش‌های سلامت روان، امور اجتماعی و اعتیاد در شهرستان دشتی

3 اسفند 1401
در یک سال گذشته ۱۷۰۰٫ نفر در شهرستان دشتی از آموزش‌های حوزه‌ی سلامت روان، امور اجتماعی و اعتیاد بهره‌مند شده‌اند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با روابط عمومی این شبکه گفت: در یک سال گذشته در سطح شهرستان دشتی ۱۲۵٫ جلسه آموزشی در حوزه‌ی سلامت روان، امور اجتماعی و اعتیاد برگزارشده و ۱۷۰۰٫ نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.
شهلا فرهودی افزود: این جلسات آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله مهارت‌های فرزند پروری ۲٫ تا ۱۲٫ سال و فرزند پروری پیشرفته با رویکرد پیشگیری از اعتیاد جهت والدین، پیشگیری از اعتیاد مددجویان مؤسسات خیریه و جانبازان، مهارت‌های زندگی و پیشگیری از سوءمصرف مواد به خانواده‌ها و مهارت‌های مقابله‌ای و مراقبت از خود ویژه نوجوانان آسیب‌پذیر برگزارشده است.
وی ضمن اعلام تشکیل ۹٫ گروه بسیجی و مردمی در زمینه مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: خدمات مشاوره‌ای حوزه سلامت روان، امور اجتماعی و اعتیاد در قالب برنامه‌های بسیج جامعه پزشکی نیز در نقاط مختلف شهرستان به‌ویژه مناطق دورافتاده و صعب‌العبور به گروه‌های هدف ارائه می‌شود.
وی با تأکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت فضای مجازی در آموزش‌های حوزه سلامت روان امور اجتماعی و اعتیاد تصریح کرد: پیام‌ها و کلیپ‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد به‌طور مستمر در فضای مجازی منتشر می‌شود و ۶٫ گروه مجازی در همین راستا تشکیل‌شده است.
این مقام مسئول ضمن اشاره به پوشش ۱۰۰٫ درصدی غربالگری قربانیان ناشی از همسر آزاری در بانوان متأهل زیر ۶۰٫ سال و نیز پیگیری موارد اقدام به خودکشی و انجام مصاحبه تفضیلی موارد اقدام به خودکشی منجر به فوت در سطح شهرستان دشتی تصریح کرد: مداخلات روان‌شناختی در مورد کلیه بهبودیافتگان کووید-۱۹٫ در سطح مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت روستایی انجام‌گرفته است.


انتهای پیام/ م.ا- ۳۰۴۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.روان     معاون.بهداشتی     شهلا.فرهودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   3 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >