فرماندار دشتستان:
اقدامات شبکه بهداشت و درمان در حوزه سلامت قابل‌تقدیر است/کمبود پزشک از مشکلاتی است که باید در سطح کلان مورد توجه قرار گیرد

19 مهر 1402
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شبکه بهداشت و درمان دشتستان قابل‌تقدیر بوده و باید تلاش کنیم مشکلات مردم در حوزه سلامت به حداقل برسد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، احمد بنافی افزود: در حوزه بهداشت اقدامات بزرگ و بسیار خوبی صورت گرفته و در حوزه درمان نیز افزایش تخت‌های بیمارستانی که از آرزوهای مردم شهرستان بود در حال تحقق است.

وی افزود: نوسازی و احداث خانه‌های بهداشت و توسعه زیرساختها و تجهیزات حوزه سلامت از اقدامات مهمی بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده است.
فرماندار دشتستان موضوع سلامت مردم را از اولویت‌های مهم خود در شهرستان دانست و افزود: حوزه بهداشت و درمان از اولویت‌های اساسی کاری ما در دشتستان بوده و در سال گذشته اعتبارات خوبی در این راستا هزینه شده و در ادامه نیز اهتمام ویژه خواهیم داشت.

بنافی تکمیل طرح‌های بهداشتی و درمانی را ضروری دانست و گفت: تکمیل طرح‌های بهداشتی و درمانی مانند مراکز خدمات جامع سلامت می‌تواند بار ارجاع  به بیمارستان شهید صادق گنجی در راستای ویزیت بیماران را کاهش دهد.
وی ابراز داشت: توسعه وارتقای اورژانس بزرگسال بیمارستان شهید گنجی ازلحاظ توسعه مکانی و افزایش تجهیزات،تخت و نیرو باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

فرماندار دشتستان کمبود پزشک را یکی از مهم‌ترین مشکلات حوزه سلامت شهرستان دانست و افزود: متاسفانه با کمبود پزشک در سطح شهرستان مواجه هستیم و این موضوع مسئله کلان کشور نیز بوده و باید سازوکار قانونی اندیشیده شود تا دانشجویان پزشکی پس از اتمام تحصیل تعهد خدمت در سطح کشور را داشته باشند.

بنافی از انتخاب شهرستان دشتستان به‌عنوان منتخب طرح سلامت خانواده قدردانی کرده و گفت: انشالله تلاش می‌کنیم این طرح در سطح شهرستان به سرانجام مطلوب برسد و دانشگاه علوم پزشکی نیز باید امکانات لازم را جهت اجرای این طرح در اختیار شبکه بهداشت و درمان دشتستان قرار دهد.

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     فرماندار     احمد.بنافی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >