دانش‌آموزان به‌عنوان سفیر سلامت، مهم‌ترین پل ارتباطی بین مدرسه، خانواده و جامعه هستند

24 مهر 1402
کارشناس واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: دانش آموزان به‌عنوان سفیر سلامت، مهم‌ترین پل ارتباطی بین مدرسه، خانواده و جامعه هستند و می‌توانند انتقال‌دهنده پیام‌ها و توصیه‌های بهداشتی باشند.

فاطمه مددی در جمع دانش آموزان مدارس شهر برازجان افزود: دانش آموزان با خود مراقبتی فردی که شامل اقدامات و رفتارهای اکتسابی، آگاهانه و هدف‌دار است می‌توانند برای سالم‌تر ماندن خود و خانواده تلاش کرده تا از سلامت جسمی، روانی و اجتماعی خود محافظت کنند.
مددی تصریح کرد: ما کارشناسان سلامت روان وظیفه‌داریم خود مراقبتی در سلامت روان را به دانش آموزان آموزش دهیم زیرا منجر به افزایش سواد سلامت روان می‌شود.
وی اظهار کرد: دانش آموزان قشر فعال و پویای هر جامعه‌ای بوده و با  ارتقاء سلامت روان  می‌توانند خودآگاهی و باورهای خود را  در مورد اختلالات روان‌پزشکی افزایش داده و به شناسایی، مدیریت یا پیشگیری از اختلالات کمک کنند.
کارشناس واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان ابراز داشت: افزایش سواد سلامت روان به ما کمک می‌کند توانایی شناخت اختلالات روان‌پزشکی را داشته، فاکتورهای خطر سلامت روان و علل آن را شناخته، و نسبت به کمک‌های حرفه‌ای آگاهی داشته باشیم و نگرش شناسایی و درمان به‌موقع را پیدا کنیم.
وی تأکید کرد: افراد باید تغذیه سالمی داشته و زمان بیشتری را با افراد که انرژی‌زا و الهام‌بخش هستند بگذرانیم.
مددی همچنین توصیه کرد: مدیریت استرس را یاد بگیریم، نعمت‌ها و رویدادهای مثبت زندگی خود را شمارش کنیم و فراموش نکنیم اگر خودمان را دوست داریم باید مراقبت سلامت جسم و روان خود باشیم.

انتهای پیام/س.غ3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سفیر.سلامت     فاطمه.مددی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >