پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون به دورترین نقطه دشتستان رسید

6 آذر 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با ورود جمعیت عشایر به نقاط مختلف شهرستان، غربالگری رایگان دیابت و فشارخون در دورترین نقطه شهرستان در حال انجام است.

 دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: یکی از مهم‌ترین نمادهای پیشرفت هر کشوری، بهبود شاخص‌های مربوط به سلامت است و برای رسیدن به این هدف، پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا از ۲۰ آبان ماه در سراسر کشور به اجرا درآمد که هم‌زمان در شهرستان دشتستان نیز در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و پراکندگی جمعیت در مناطق صعب‌العبور، خدمت‌رسانی به جمعیت عشایر سخت است که با تلاش تیم‌های سیار در کوتاه‌ترین زمان ممکن از شروع طرح غربالگری دیابت و فشارخون، این خدمات به مناطق عشایر نشین شهرستان در حال انجام است.
دکتر خویشدوست بیان کرد: بر اساس سامانه سیب جمعیت عشایر نشین شهرستان بالای سه هزار نفر است که از این جمعیت ۲هزار و ۳۰۰ نفر بالای ۱۸ سال هستند که گروه هدف ما برای غربالگری می‌باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار امیدواری کرد: با همکاری‌های بین بخشی و تلاش‌های مراقبین سلامت بتوانیم در مدت‌زمان تعیین شده (۲۰ آبان الی ۱۵ دی‌ماه) درصد بالایی از جمعیت بالای ۱۸ سال را غربالگری نماییم.


. انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غربالگری     دیابت     فشارخون     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   6 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >