در ۱۰ ماهه نخست سال جاری؛
بیش از ۸۵۰۰۰ خدمت در بخش تصویربرداری بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه انجام شده است

29 بهمن 1402
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه از انجام بیش از ۸۵ هزار خدمت در بخش تصویربرداری در این مرکز در ۱۰ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، حسن فخرایی اظهار داشت: در مدت یاد شده بیش از ۸۵ هزار خدمت در بخش تصویربرداری در این بیمارستان انجام شده است که از این تعداد ۴۴ هزار خدمت مربوط به سی‌تی‌اسکن، ۷ هزار سونوگرافی و ۳۴ هزار عکس ساده رادیولوژی بوده است.
وی در ادامه ضمن اشاره به خرابی اخیر دستگاه سی‌تی‌اسکن تصریح کرد: به دنبال گزارش خرابی دستگاه سی‌تی‌اسکن، بلافاصله طی تماس با شرکت مربوطه مقدمات حضور مهندس شرکت در این مرکز فراهم شد و پس از ارزیابی دستگاه، نیاز به قطعه جدید بود که بلافاصله امور مربوط به خرید انجام و قطعه در کمترین زمان ممکن، در گناوه تحویل گرفته شد و مهندس شرکت علی‌رغم سختی‌هایی که در تهیه بلیط هواپیما وجود داشت، در بیمارستان حاضر و مشکل موجود را برطرف کرد.
وی ادامه داد: دستگاه سی‌تی‌اسکن ۶ اسلایس فعلی، بیش از ۱۲ سال قدمت دارد و با توجه به مستهلک بودن، نیاز به سی‌تی‌اسکن جدید جایگزین در این بیمارستان هست که موافقت اصولی آن نیز از وزارت بهداشت اخذ شده و پیگیری‌های مربوط به صدور مجوز، تجهیز و بهره‌برداری آن در حال انجام است.
حسن فخرایی گفت: بخش تصویربرداری دارای دو دستگاه رادیولوژی دیجیتال ثابت، یک دستگاه رادیولوژی پرتابل، یک دستگاه سونوگرافی و یک دستگاه سی‌تی‌اسکن هست که وجود سیستم پکس جهت ارسال تصاویر در کوتاه‌ترین زمان ممکن، باعث سرعت در تشخیص مشکل بیماران به‌وسیله پزشکان شده است و همچنین هزینه‌های چاپ تصاویر رادیولوژی را کاهش داده است.
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه عنوان داشت: ۲۰ نفر در بخش تصویربرداری این بیمارستان در حال فعالیت و ارائه خدمت به مراجعین هستند که از این تعداد ۳ پزشک متخصص رادیولوژیست، ۱۶ کارشناس رادیولوژی، یک نفر نیز خدمات هست.
انتهای پیام/ م ک - ۴۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تصویربرداری     حسن.فخرایی     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   29 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >