به مناسبت روز ماما
جشن بیستمن سال پیشگیری از مرگ مادران باردار در دیلم برگزار شد

4 خرداد 1395
در آیینی که به مناسبت روز ماما و برپایی جشن بیستمین سال پیشگیری از مرگ مادران باردار، در شبکه بهداشت و درمان دیلم برگزار شد، از ماماها و پرسنل شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی قدردانی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت دیلم؛ سرپرست شبکه بهداشت دیلم، ضمن گرامیداشت جایگاه والای ماما در جامعه گفت: ایثار، اخلاص و تلاش مقدس ماماها، نویدبخش حیات، نشاط و سلامت مادران و نوزادان است.
انتقام عزیز زاده اظهار داشت: جمعیت مادران باردار ازنظر شاخص‌های بهداشتی اهمیت زیادی دارد و مرگ‌ومیر در این گروه علاوه بر اینکه نشان‌دهنده شاخص‌های بهداشتی پایین است، خود فاجعه بسیار بزرگی است و بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) سالیانه ششصدهزار زن براثر عوارض حاملگی و زایمان می‌میرند یعنی روزانه هزار و شش‌صد زن و در هر دقیقه یک زن به‌این‌علت جان می‌سپارد.
آخرین مرگ مادر باردار در شهرستان دیلم در سال 1374 اتفاق افتاده است
سرپرست شبکه دیلم افزود: آخرین مرگ مادر باردار در شهرستان دیلم در سال 1374 اتفاق افتاده است و از این تاریخ تاکنون دیگر مرگ مادر باردار ثبت‌نشده است و این مهم با یاری خداوند و تلاش پرسنل زحمتکش مجموعه بهداشت و درمان شهرستان حاصل‌شده است.
خدیجه حسینی مسئول سلامت خانواده، ضمن تبریک این دستاورد ارزشمند گفت: به دست آوردن این موفقیت و استمرار آن طی بیست سال را مرهون زحمات کلیه رده‌های شغلی بهداشتی خصوصاً ماماهای محترم و مدیران دوره‌های پیشین، خصوصاً مدیر سابق شبکه جناب آقای مهندس ناصری می‌دانیم که با ایجاد حساسیت نسبت به این موضوع و انتقال آن به گروه‌های هدف و پرسنل بهداشتی مراکز، باعث کسب این موفقیت بزرگ شدند.
حسینی افزود: استمرار این موفقیت درگرو ارتقای سطح توان عملی ماماها و حفظ این حساسیت در بین پرسنل و گروه‌های هدف است.
عبدالحسین ناصری ضمن تبریک این موفقیت به خدمتگزاران عرصه سلامت جامعه گفت: توسعه خدمات تخصصی و بهره‌برداری از بخش زنان و زایمان و اتاق عمل و دسترسی به خدمات تشخیصی مثل سونوگرافی ازجمله خدماتی است که تأثیر بسزایی در حفظ این شاخص می‌تواند داشته باشد.
در این مراسم رییس سابق شبکه بهداشت دیلم مهندس عبدالحسین ناصری به‌عنوان مهمان ویژه حضور داشتند.


انتهای پیام/ ح.ع 3060
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.ماما     مرگ.مادران.باردار     انتقام.عزیززاده     شبکه.بهداشت‌درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   4 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >