کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه:
کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک برای مادران باردار لازم است

12 بهمن 1399
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک برای مادران باردار لازم است.

طیبه دیدار در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: زایمان فرآیندی فیزیولوژیک است که خداوند اسباب و شرایط انجام آن را در انسان‌ها مانند سایر موجودات محقق ساخته تا بدون مداخله انجام پذیرد.
وی تصریح کرد: در حدود ۸۵ درصد زایمان‌های طبیعی نیاز به مداخله پزشک ندارند و فقط با ارائه آموزش به مادران، مراقبت و پایش آنان طی انجام زایمان، این روند فیزیولوژیک و طبیعی به سلامت سپری می‌شود.
دیدار بیان داشت: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هدف کلاس‌های آمادگی برای زایمان، دادن اطلاعات و آگاهی به مادران باردار است، زیرا ترس‌های مادر با کسب آگاهی به مرور از بین می‌رود و تفکرات نادرست او اصلاح می‌شود.
وی افزود: این کلاس‌ها که از هفته ۲۰ بارداری شروع می‌شود به زنان باردار کمک می‌کند تا با مشکلات احتمالی بارداری کنار بیایند یا آنها را حل نمایند.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در این کلاس‌ها به اعتمادبه‌نفس مادر باردار افزوده می‌شود و یاد می‌گیرد که بسیاری از دردهای دوران بارداری را بدون نیاز به دارو برطرف کند.
ترس از اتفاقاتی که بعداً خواهد افتاد نیز باعث اضطراب مادران می‌شود
دیدار با بیان اینکه ترس از اتفاقاتی که بعداً خواهد افتاد نیز باعث اضطراب مادران می‌شود اظهار داشت: استرس و اضطراب، هورمون‌هایی را در بدن ترشح می‌کند که می‌تواند احتمال زایمان زودرس، پیشرفت نکردن زایمان یا به دنیا آمدن نوزاد کم‌وزن را افزایش دهد.
وی بر گذراندن کلاس‌های بارداری تأکید کرد و گفت: مادران باردار می‌توانند با گذراندن کلاس‌های آموزشی، مهارت‌هایی از قبیل اصلاح وضعیت‌ها، تمرین‌های کششی، تن آرامی، ماساژ و الگوی تنفسی در زایمان و پس از زایمان را بیاموزند و به‌کارگیری این مهارت‌ها باعث کاهش استرس‌های بارداری خواهد شد.
دیدار اظهار داشت: آموزش نگهداری صحیح از نوزاد یکی دیگر از هدف‌های این کلاس‌هاست. مادران باردار در این کلاس‌ها نحوه شیردهی و مراقبت از نوزاد را یاد می‌گیرند و می‌توانند علائم هشداردهنده در نوزاد را شناسایی کنند.
وی بیان داشت: کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹ تعطیل شده بود، از اول بهمن‌ماه سال جاری به صورت مجازی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برگزار می‌شود.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه یادآور شد: این کلاس‌ها توسط کارشناسان مامایی که دوره آموزشی ۶۰ ساعته تئوری و عملی آمادگی برای زایمان گذرانده‌اند، اداره می‌شوند.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
    طیبه.دیدار     کلاس.زایمان.فیزیولوژیک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   12 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >