رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از ۲۱ هزار نفر از افراد ۵۰ تا ۶۰ سال در شهرستان دشتستان واکسینه خواهند شد

2 امرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در شهرستان دشتستان ۲۱ هزار و ۴۸۰ نفر از گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال واکسینه خواهند شد.

 ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: از دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ هم‌زمان با سراسر استان؛ واکسیناسیون افراد ۵۰ تا ۶۰ سال دشتستانی نیز شروع‌شده است و در اولین روز از واکسیناسیون این گروه سنی در حدود سه هزار نفر در ۱۸ مرکز واکسیناسیون شهرستان، نوبت اول واکسن کرونا ی خود را دریافت نموده‌اند.
 خویش دوست اظهار کرد: استقبال گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال از واکسیناسیون کرونا چشمگیر بوده است، به طوری که در اولین روز از آغاز واکسیناسیون این گروه سنی در حدود سه هزار نفر اولین دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند و امیدواریم با تأمین واکسن و همکاری گروه‌های سنی فراخوان شده بتوانیم در کمترین زمان به درصد مورد انتظار (۸۵ درصد) برسیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۱ هزار نفر افراد بالای ۵۰ سال واکسن کرونا تزریق نموده‌اند و بیش از پنج هزار نفر از این افراد، نوبت دوم خود را دریافت کرده‌اند.
خویشدوست گفت: هم‌اکنون ۱۹ مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان در دو شیفت صبح و بعدازظهر فعال می‌باشند و در راستای گام پنجم واکسیناسیون طرح شهید قاسم سلیمانی، یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون عمومی همکاری بسیج سپاه پاسداران جوادالائمه دشتستان، بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در شهر برازجان راه‌اندازی شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند تا رسیدن جمعیت به ایمنی جمعی (۷۰ درصد) همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
خویشدوست تأکید کرد: افراد گروه سنی بالای ۵۰ سال قبل از مراجعه به مراکز واکسیناسیون حتماً باید در سامانه سلامت (سیب) مرکز تحت پوشش خود ثبت‌نام نمایند تا واکسن آنها در اسرع وقت انجام شود.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     واکسن.کرونا     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >