سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیماری سرخک با تزریق بیش از 29 هزار واکسن در استان بوشهر تحت کنترل قرار گرفت

18 خرداد 1401
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در اقدامی سریع و گسترده توانستیم با تزریق بیش از 29 هزار دوز واکسن سرخک و سرخجه از افزایش موارد در استان بوشهر پیشگیری کنیم.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد در گفتوگو با روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: آبان سال گذشته چند مورد سرخک در کشور در بین اتباع خارجی مشاهده شد که یکی از استان‌ها، استان بوشهر بود.
این مقام مسئول بهداشتی افزود: در این وضعیت وزارت بهداشت با رصد دقیق وضعیت و افزایش موارد مثبت تصمیم گرفت برای جلوگیری از شیوع بیماری از 22 فروردین، اتباع خارجی کشور را در گروه سنی 9 ماه تا 30 سال، بدون توجه با سابقه تزریق واکسن، واکسیناسیون کند.
دکتر برجوئی‌فرد گفت: از همان روز، پرسنل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اقدامی جهادی به دو صورت فعال و غیرفعال گروه سنی هدف را واکسیناسیون کردند.
وی ادامه داد: در صورت فعال، پرسنل بهداشتی در ساعات مختلف با حضور در محل‌های اسکان اتباع خارجی، مانند مزارع، کارگاه‌های ساختمانی یا منازل ایشان، اقدام به تزریق واکسن کردند.
دکتر برجوئی‌فرد گفت: همچنین در صورت غیرفعال با انجام فراخوان جمعیتِ هدف و مراجعه افراد به مراکز خدمات جامعه سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت واکسیناسیون انجام شد.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خوشبختانه با این اقدام گسترده، هیچ مورد مثبت سرخکی از فروردین‌ماه گزارش نشده است.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.سرخک     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   18 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >