معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان عسلویه عنوان کرد؛
اقدام به بارداری یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد است/ عدم انجام مراقبت پیش از بارداری مشکل بارداری پرخطر را به همراه خواهد داشت

20 دی 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: اقدام به بارداری یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد است.

محدثه فخرایی بارداری را از باشکوه‌ترین لحظات زندگی هر مادر دانست و گفت: مادر برای گذراندن بارداری همراه با آرامش و درنهایت داشتن فرزندی سالم، لازم است تا از نظر روحی و جسمی آماده باشد اهمیت دادن به سلامتی خود تأثیر بسزایی در داشتن یک بارداری سالم و بدون استرس دارد.
وی افزود: بهتراست مادران پیش از باردارشدن آمادگی لازم جهت مواجهه با آن را داشته باشند و یکی از راه‌هایی که می‌توانند سلامتی را به کودک خود بدهند اطمینان از سلامت خود پیش از بارداری است.
فخرایی ضمن توصیه به انجام مراقبت‌های بهداشتی اقداماتی از قبیل انجام پاپ اسمیر (توسط پزشک و ماما)، مصرف مکمل‌ها، بررسی وضعیت سلامت دهان و دندان، انجام ورزش و حفظ وزن بدن در محدوده طبیعی، داشتن رژیم غذایی سالم و مغذی، اجتناب از مصرف الکل و مواد مخدر، انجام آزمایش‌ها را مهم برشمردند.
این مقام مسئول اذعان داشت: با توجه به حساسیت مراقبت پیش از بارداری انجام از اهمیت بالایی برخوردار است که عدم انجام این مراقبت، مشکلاتی از جمله بارداری پرخطر را به همراه خواهد داشت.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه زمان انجام مراقبت پیش از بارداری را سالی یک‌بار عنوان کردند و افزود: در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان (عسلویه، نخل تقی، بیدخون، چاه مبارک، زبار و اخند) توسط ماما و پزشک این مراقبت به‌صورت رایگان در شیفت صبح و عصر ارائه خدمت می‌گردد.
محدثه فخرایی در ادامه بیان کرد: تمامی زنان متأهل 10 تا 54 سال که گروه هدف این مراقبت هستند، مراقبت پیش از بارداری را مانند مراقبت بارداری و پس از زایمان مهم بدانند تا بتوانند به‌راحتی و خاطره‌ای دل‌نشین فرزندان خود را در آغوش بگیرند.

انتهای پیام/ م.ک-3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بارداری     محدثه.فخرایی     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   20 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >