از مشکل آبِ خوردن تا افزایش میانگین عمر به برکت خانه‌های بهداشت/ گزارش تصویری

18 بهمن 1401
اوایل انقلاب مشکلات بسیاری حتی در سطح آبِ خوردن وجود داشت؛ ولی با توسعه نظام بهداشتی و احداث خانه‌های بهداشت این وضعیت از اساس تغییر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اوایل انقلاب مشکلات بسیاری حتی در سطح آبِ خوردن وجود داشت؛ ولی با توسعه نظام بهداشتی و احداث خانه‌های بهداشت این وضعیت از اساس تغییر کرد؛ به صورتی که میانگین عمر که اول انقلاب 47 سال بود امروز در آقایان 74 سال و در خانم‌ها حدود 80 است.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد در مراسم افتتاح خانه‌های بهداشت روستای عطیبه و محمد جمالی از بخش شبانکاره شهرستان دشتستان افزود: اهمیتی که در بلندمدت خانه‌های بهداشت و نظام مراقبت‌ها در وضعیت سلامتی دارند، اقدامات درمانی ندارد چرا که اگر به آمار مرگ‌ومیر نگاهی کنیم نه بیماری‌های ویروسی بلکه بیماری‌های قلبی و عروقی است که در صدر قرار دارند و چاره پیشگیری از این بیماری‌ها هم نظام مراقبت‌ها و خود مراقبتی است که بر دوش خانه‌های بهداشت است.
این مقام مسئول بهداشتی اظهار کرد: طبق یکی از تحقیقات معتبر به افراد گفته شده بود که فقط نمکدان رو سرِ سفره نیاورند و نتایج این تحقیق نشان از تأثیر بسیار زیاد نمک بر وضعیت سلامتی داشت.
در این مراسم فرماندار دشتستان و امام‌جمعه شبانکاره، اعضای شورای اسلامی روستای عطیبه و محمد جمالی از بخش شبانکاره شهرستان دشتستان و جمعی از مردم روستا حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     دهه.فجر1401     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >