در یک سال گذشته؛
۵۰ مورد نظارت بر طرح غنی‌سازی آرد با آهن و فولیک اسید در کارخانه آرد دشتی انجام شده است

25 بهمن 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در یک سال گذشته ۵۰ مورد نظارت بر طرح غنی‌سازی آرد با آهن و فولیک اسید در کارخانه آرد خلیج‌فارس شهرستان دشتی انجام شده است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هر ماه حداقل ۴ بازدید نظارتی از طرح غنی‌سازی آرد با آهن و فولیک اسید در کارخانه آرد خلیج‌فارس توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی انجام می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در یک سال گذشته ۵۰ مورد بازدید نظارتی از حسن اجرای این طرح صورت گرفته است.
شهلا فرهودی افزود: در همین مدت ۵۰ مورد نمونه‌برداری از آرد کارخانه خلیج‌فارس جهت آزمون نقطه‌ای، ۱۲ مورد نمونه‌برداری میکروبی، ۱۲ مورد نمونه‌برداری شیمیایی، ۶ مورد نمونه‌برداری جهت برنامه عملیاتی غنی‌سازی و ۴ مورد نمونه‌برداری آزمون سم‌شناسی از آرد این کارخانه و ارسال به آزمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام شده است.
وی نظارت مستمر بر واحدهای تولیدی و مراکز عرضه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی را از جمله اقدامات انجام گرفته در یک سال گذشته عنوان کرد و افزود: در این مدت ۶۴ مورد نظارت و بازدید از واحدهای تولیدی مواد غذایی، ۳۰ مورد نظارت و بازدید از مراکز عمده‌فروشی، ۱۰۸ مورد نظارت بر مراکز عرضه اقلام آرایشی بهداشتی و ۲۰ مورد بازدید از داروخانه‌ها در سطح شهرستان دشتی صورت گرفته است.
فرهودی ضمن اشاره به انجام ۷۳۴ مورد آزمایش جوش‌شیرین از واحدهای نانوایی شهرستان دشتی در یک سال گذشته خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته ۱۰۸ مورد گشت مشترک کارگروه پیشگیری از قاچاق با حضور کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی انجام شده که ۴۰ مورد منجر به کشف گردیده که در همین راستا ۴۰ کیلوگرم محصولات آرایشی بهداشتی غیرمجاز، تقلبی و قاچاق از سطح عرضه جمع‌آوری و امحا شده است.
انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غنی‌سازی     آرد     معاون.بهداشتی     شهلا.فرهودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >