امام‌جمعه شهرستان دشتستان:
تمام آموزه‌های ما در دین مبین اسلام بر پیشگیری تأکید دارد

11 ارديبهشت 1402
امام‌جمعه شهرستان دشتستان گفت: تمام آموزه‌های ما در دین مبین اسلام بیشتر بر پیشگیری تأکید دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، حجت‌الاسلام حسن مصلح در دیدار با مسئولین حوزه بهداشت و درمان شهرستان، افزود: بحث سلامت مقوله بسیار مهمی در جامعه اسلامی است و اهتمام به سلامت عمومی در دین مبین اسلام مورد تأکید فراوان قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام مصلح در این دیدار ضمن اشاره به حدیث حضرت محمد (ص) که می‌فرماید (نعمتان مجهولتان الأمن و العافیه) یعنی سلامت، امنیت دو نعمت‌اند که قدرشان مجهول است، گفت: این دو مقوله مهم یعنی سلامت، امنیت در جامعه‌اند و تکمیل‌کننده همدیگر هستند.
وی تصریح کرد: تمام فعالیت‌های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مدیون سلامت است و ما در شیوع بیماری کرونا به موضوع مقوله سلامت را با تمام وجود لمس کردیم و با آن مواجهه شدیم.
امام‌جمعه شهرستان دشتستان بیان کرد: سلامت جسم و روان مهم‌ترین ابزار تکامل انسان است و از دیدگاه اقتصادی نیز از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است.
حجت‌الاسلام مصلح تأکید کرد: در دین اسلام و کتاب جامع آسمانی یعنی قرآنی، راهنمایی‌ها، ارشادات و پندها و نصایح گوهرباری آمده است که توجه و تبعیت از آن نقش غیرقابل‌انکاری در ایجاد یک زندگی سالم دارد.
حجت‌الاسلام مصلح خاطرنشان کرد: قطعاً می‌توان با سبک زندگی سالم، سلامت را در جامعه ارتقا داد و علاوه بر سلامت جسم، روان انسان نیز کامل کرد.
امام‌جمعه شهرستان دشتستان ضمن گرامیداشت هفته سلامت از زحمات و تلاش حوزه بهداشت و درمان شهرستان تشکر و قدردانی و تأکید کرد: با توجه به شعار هفته سلامت (سلامت برای همه با پزشکی خانواده) هم‌افزایی جهت تحقق سلامت جامعه لازم است و باید تمامی دستگاه‌های اجرایی دست در دست هم دهند تا زمینه بهره‌مند شدن مردم از خدمات حوزه بهداشت و درمان فراهم شود.
در این دیدار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رئیس اداره بیمه سلامت، رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، معاونین بیمارستان‌های شهید گنجی و مهر برازجان و جمعی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان حضور داشتند.
انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دیدار     هفته.سلامت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.حسن.مصلح     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >