طرح توانمندسازی زنان روستایی باهدف اصلاح الگو تغذیه خانوارهای روستایی و عشایری در گناوه اجرا شد

24 تير 1402
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از اجرای طرح توانمندسازی زنان روستایی باهدف اصلاح الگو تغذیه خانوارهای روستایی و عشایری در این شهرستان خبر داد.

اسماحسن‌زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به شیوع بیماری‌های غیر واگیر در مناطق عشایری و روستایی کشور به دلیل اتخاذ سبک زندگی ناسالم در زمینه تغذیه‌ای مانند مصرف زیاد قند و نمک و چربی و همچنین مصرف کم سبزی و میوه و دریافت ناکافی فیبر غذایی ضرورت دارد که برنامه اصلاح الگوی غذایی این خانوارها با ایجاد باغچه‌های خانگی و تولید محصولات ارگانیک اجرا شود.
وی افزود: در راستای تحقق یکی از اهداف توسعه پایدار که شامل پایان دادن به گرسنگی، دستیابی به امنیت غذایی و تغذیه بهتر و ترویج کشاورزی پایدار است برنامه آموزشی بهبود تغذیه با محوریت توانمندسازی زنان در خانوارهای روستایی و عشایر در روستای چهارمحال از توابع چهار روستایی اجرا شد.
حسن‌زاده اضافه کرد: در این برنامه موضوعاتی از قبیل مزیت‌های طرح ایجاد باغچه‌های خانگی در تولید محصول سالم باهدف ارتقاء سطح سلامت خانواده و جامعه، احیا نقش زنان در تأمین معیشت خانواده، افزایش مشارکت و انگیزه زنان روستایی در فعالیت‌های کشاورزی، راهکارهای کمک به رفاه و اقتصاد خانواده، افزایش روحیه تعامل و مشارکت بین زنان روستایی و یادگیری جمعی و افزایش سرزندگی و نشاط در بین زنان روستایی و خانوار آن‌ها ارائه گردید.
این برنامه با حضور کارشناس تغذیه ستاد شبکه بهداشت و درمان و کارشناس جهاد کشاورزی استان به‌عنوان مدرس دوره به صورت عملی برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
توانمندسازی.زنان.روستایی     اسماحسن‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   24 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >