۱۰ هزار جوان، گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال در دشتستان مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی دریافت کرده‌اند

3 دی 1402
کارشناس مسئول واحد نوجوانان، جوانان و بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت در ۸ ماهه امسال بیش از ۱۰ هزار جوان در گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی را دریافت کرده‌اند.

فرشته بحرانی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: جوانی یکی از مراحل مهم رشدی است و طبق تعریف به گروه سنی ۲۹-۱۸ اطلاق می‌گردد.
بحرانی تصریح کرد: هر چند در بررسی تغییرات رشدی، عمدتاً از رشد دوران کودکی و نوجوانی صحبت می‌شود ولی در دوران جوانی نیز تغییرات رشدی به وجود می‌آید و در نتیجه، ویژگی‌ها و نیازهایی را که خاص این دوره سنی است ایجاد می‌کنند که ارضا و تأمین این نیازها از اهمیت زیادی برخوردار است و تأمین این نیازها در سلامت فردی و اجتماعی جوان تأثیر مهمی دارد.
وی همچنین اضافه کرد: مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی در دو دسته مراقبت پزشک و غیرپزشک در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت با تشکیل پرونده الکترونیک یکپارچه بهداشت به همه گروه‌های سنی از جمله جوانان ارائه می‌شود.
بحرانی بیان کرد: در ۸ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۱۴۷ جوان از گروه سنی ۲۹-۱۸ سال، توسط مراقبین سلامت، بهورزان و همچنین پزشکان حاضر در مراکز از نظر سلامت جسمی (ارزیابی نمایه توده بدنی، فشارخون، از نظر آسم و سل و هپاتیت ...)، سلامت روانی و اجتماعی و سلامت تغذیه مورد ارزیابی و معاینه قرار گرفته‌اند و اقدامات مورد نیاز در خصوص آموزش، درمان سرپایی و ارجاع به متخصص برای آنان انجام شده است.
کارشناس مسئول واحد نوجوانان، جوانان و بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: از ۱۰ هزار و ۱۴۷ جوان مراقبت شده، 3.9 درصد جوانان لاغر، 63.2 درصد طبیعی، 22.7 درصد دارای اضافه‌وزن و 10.4 درصد چاق هستند که این غربالگری از ابتدای سال تاکنون بوده است.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراقبت.جوانان     فرشته.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >