در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی در تنگستان مطرح شد؛
با وجود مشکلات اقتصادی اتفاقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان تنگستان افتاده است/ گزارش تصویری

18 بهمن 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با وجود مشکلات اقتصادی اتفاقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان تنگستان افتاده است

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر قاسم برجوئی فرد در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی در تنگستان که در سالن ارشاد اهرم و با حضور وزیر علوم،تحقیقات و فن‌آوری و استاندار بوشهر انجام شد بیان داشت: در مدتی که دولت جدید حاکم بوده با وجود مشکلات اقتصادی تمامی پروژه‌های که شروع به کارشده خیلی سریع مراحل ساخت و تجهیز آنها به پایان رسیده و در حال خدمت‌رسانی هستند.
وی ادامه داد: خانه بهداشت گورک خورشیدی،خانه بهداشت احشام جمال،خانه بهداشت کری،پایگاه سلامت مسکن مهر اهرم ازجمله مراکزی است که به بهره‌برداری رسیده است و مرکز خدمات جامع سلامت گورک سادات،مرکز خدمات جامع سلامت بنجو،پایگاه اورژانس جاده‌ای آباد نیز در زمره مراکزی هستند که در ماه‌های آینده تجهیز و به بهره‌برداری خواهند رسید.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجهیز آزمایشگاه مرکزی اهرم را نیز یکی از کارهای مهم در زمینه خدمات‌رسانی به مردم خواند و افزود: این آزمایشگاه در حال حاضر یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های استان در بخش دولتی هست که ازلحاظ داشتن تجهیزات در بالاترین سطح قرار دارد و از پرسنل باتجربه و مجربی بهره می‌برد.
دکتر برجوئی فرد بابیان اینکه پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون ثابت کرد که با کمترین هزینه گاهی می‌توان مؤثرترین خدمات را به مردم ارائه داد تصریح کرد: در این پویش که شهرستان تنگستان توانست بیشترین درصد غربالگری جمعیت را در استان انجام دهد و این دستاورد در سطح کشوری هم برای شبکه بهداشت و درمان تنگستان بی‌نظیر بود، با تلاش همکاران ما در سطح بهداشت مردم ازلحاظ بیماری دیابت و فشارخون ارزیابی شدند و کسانی که ممکن بود بیماری آنها بسیار دیر و حتی با عوارض بالا مشخص شود ، شناسایی شدند و در حال دریافت مراقبت‌های بهداشتی درمانی هستند.
دکتر برجوئی فرد اظهار داشت:در زمینه بیمارستانی عقب‌افتادگی‌های زیادی وجود داشته و ما این را یک اجحاف در حق مردم تنگستان می‌دانیم اما امروز می‌بینید که در دولت جدید تلاش شده تا این عقب‌افتادگی‌ها و کم‌لطفی‌ها جبران شود.
وی ادامه داد: ماحصل این تلاش‌ها افتتاح فاز دوم بیمارستان امام حسین(ع) اهرم ،نصب دستگاه عکس‌برداری دندان،دستگاه سیسمکس،راه‌اندازی بخش زایشگاه،LDR،ارتقاء بخش دیابت،جذب 10 متخصص در زمینه‌های رادیولوژی،سونوگرافی،اطفال،زنان و زایمان،چشم‌پزشک،روان‌پزشک،داخلی و ... بوده است.
با حضور وزیر علوم،تحقیقات و فن‌آوری،استاندار بوشهر،فرماندار تنگستان،معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی پایگاه سلامت مسکن مهر اهرم به نیابت از سایر پروژهای بهداشتی درمانی در تنگستان افتتاح گردید.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >