توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است/ بیش از ۱۲۰۰۰ سفیر سلامت دانش‌آموز در مدارس دشتستان فعالیت دارند

23 بهمن 1402
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است.

عباسعلی توکلیان در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به شیوع عوامل خطرساز در بین گروه سنی کودکان و نوجوانان کشورمان و اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است.
توکلیان اضافه کرد: به همین منظور برنامه سفیر سلامت دانش‌آموز به‌منظور ترویج شیوه‌های سبک زندگی سالم، پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، اصول تغذیه صحیح و کنترل کمبودهای تغذیه‌ای و کنترل وزن، پیشگیری از بیماری‌های واگیر و هم‌چنین برنامه واکسیناسیون طراحی شده است.
وی تصریح کرد: در این برنامه؛ دانش‌آموزان داوطلب به‌عنوان سفیر سلامت انتخاب و به‌منظور مراقبت از سلامت خود و همسالان آموزش می‌بینند.
توکلیان با بیان اینکه، برنامه سفیر سلامت دانش‌آموز همانند سال‌های گذشته به‌صورت فعال در شهرستان دشتستان در حال اجرا است، تصریح کرد: بیش از ۱۲ هزار سفیر سلامت دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس فعالیت دارند که تحت نظر مربیان و مجریان این برنامه، در مدارس آموزش می‌بینند.
توکلیان در جمع مجریان طرح سلامت دانش‌آموزی ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان اظهار کرد: هدف از تقویت مجریان طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی، حفظ و ارتقای سلامت دانش‌آموزان، خانواده‌ها و جامعه می باش.
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: تقویت مدیریت سلامت‌محور در مدارس، آموزش مفاهیم سلامت و توانمندسازی دانش‌آموزان، افزایش گرایش دانش‌آموزان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری و خود مراقبتی و جلب مشارکت والدین از دیگر اهداف اجرای برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی به شمار می‌رود.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سفیر.سلامت.دانش‌آموز     عباسعلی.توکلیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >