معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه؛
کاهش نرخ فرزند آوری، جمعیت شهرستان عسلویه را به سمت سالمندی سوق می‌دهد

5 اسفند 1402
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: کاهش نرخ فرزند آوری، جمعیت شهرستان عسلویه را به سمت سالمندی سوق می‌دهد.

محدثه فخرایی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به مناسبت هفته جوان بیان کرد: هفته جوان از ۲ الی ۸ اسفند با شعار جوان سالم، خانواده سالم، جامعه سالم، بهانه ایست برای هشدار به خانواده‌های تک‌فرزند که جمعیت شهرستان عسلویه به سمت سالمندی پیش می‌رود افزایش سن زمینه کاهش باروری را فراهم می‌نماید.
فخرایی اذعان داشت: از ۹ هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت جوان شهرستان عسلویه، حدود ۴ هزار نفر جمعیت متأهلین را تشکیل می‌دهند که این تعداد فقط ۸۵۰ فرزند را دارا هستند که این آمار نشان از عدم علاقه خانواده‌ها به فرزند آوری دارد که هشداری جدی از سالمندی جمعیت شهرستان عسلویه در سال‌های آتی است.
وی تصریح کرد: بیش از ۲۴ هزار و ۷۰۰ نفر از جمعیت شهرستان را افراد میان‌سال تشکیل می‌دهند که با کاهش ازدواج و فرزند آوری، جامعه را به‌سوی جمعیت سالمندی می‌کشاند.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان عسلویه در ادامه بیان کرد: هفته جوان فرصت مناسبی است که با تشویق خانواده‌ها به فرزند آوری و آگاهی از فواید جوانی جمعیت، شهرستان عسلویه را به سمت تحقق شعار عسلویه جوان بمان هدایت کنیم.


انتهای پیام/ م.ک-۳۰۹۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرزندآوری     هفته.جوان     معاون.بهداشت     محدثه.فخرایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   7 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >