رئیس گروه بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
شهروندان زولبیا و بامیه را از مراکز معتبر تهیه نمایند

23 اسفند 1402
رئیس گروه بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: شهروندان زولبیا و بامیه را از مراکز معتبر تهیه نمایند.

سیده فاطمه حسینی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: مصرف زولبیا و بامیه یکی از عادت‌های غذایی روزه‌داران در ایام ماه مبارک رمضان است.

حسینی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران افزود: با توجه به تقاضاهای زیاد در ماه مبارک رمضان بعضاً افراد سودجو، اقدام به تولید و توزیع زولبیا و بامیه در شرایط غیربهداشتی می‌نمایند.

 وی تأکید کرد: شهروندان جهت سلامت خود و خانواده، زولبیا و بامیه موردنیاز خود را تنها از مراکز عرضه دارای مجوز بهداشتی خریداری کنند و به‌طور جد از خرید این مواد غذایی از دست‌فروشان دوره‌گرد و مکان‌هایی که این مواد را در ظروف کثیف یا بدون استفاده از پوشش سلفون و در معرض هوای آزاد به فروش می‌رسانند، خودداری نمایند.

حسینی همچنین بیان کرد: از خرید زولبیا و بامیه‌های بسته‌بندی که فاقد مشخصات بهداشتی می‌باشند نیز خودداری نمایید.

رئیس گروه بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در فرآیند تولید این محصولات به‌صورت غیرمجاز، معمولاً از رنگ‌های غیرخوراکی که می‌توانند زمینه‌ساز بیش فعالی کودکان؛ سوءهاضمه و حتی سرطان شوند و همچنین روغن‌های سوخته و نامرغوب، استفاده می‌گردد. حسینی توصیه کرد: از خرید زولبیا و بامیه بارنگ نامتعارف یا تیره و یا حاوی ذرات سیاه‌رنگ خودداری نمایید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده تولید زولبیا و بامیه در مراکز غیرمجاز، مراتب را جهت پیگیری قضایی به شبکه بهداشت و درمان اعلام نمایند.

انتهای پیام / ز.ح 3031

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیم


کلمات کلیدی:
زولبیا.بامیه     ماه.رمضان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     مراکز.معتبر     سیده.فاطمه.حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >