رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۳ هزار و ۵۰۰ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام گرفته است/ معدوم‌سازی هزار کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل‌مصرف

20 فروردين 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و همچنین سامانه‌های آب‌رسانی انجام گرفته است.

دکتر ماریا خویش دوست افزود: در راستای کنترل و جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری‌های منتقله از آب و غذا طرح بسیج سلامت نوروزی با ۲۱۲ اکیپ کشیک در طی این مدت در سطح شهرستان اجرا شده است.
وی تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای از ۲۴ اسفندماه تا ۲۵ فروردین‌ماه در حدود ۲ هزار و ۸۰۵ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه، رستوران‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی، آجیل‌فروشی و همچنین ۶۱۸ بازدید اماکن عمومی مانند پارک‌ها، محل اسکان مسافرین نوروزی، پمپ‌بنزین‌ها و پایانه‌های مسافربری در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام داده‌اند.
خویشدوست بیان کرد: در بازرسی‌های انجام‌شده که باهدف آموزش و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافرین انجام گرفت، ۴ واحد صنفی پلمپ، ۱۶۰ صنف مواد غذایی و اماکن عمومی دارای مشکلات بهداشتی، اخطاریه دریافت کرده‌اند و ۳۱ متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
خویشدوست همچنین اظهار کرد: در همین مدت در حدود ۹۹۸ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی جمع‌آوری و معدوم گردید و با توجه به اهمیت سلامت آب، از ۱۲۳ سامانه آب بازدید به عمل آمده است.
این مقام مسئول همچنین گفت: برای اطمینان از آب و غذای مصرفی مردم، ۲ هزار و ۲۰۶ کلر سنجی آب، ۳۷۳ مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و هزار و ۹۰۴ سنجش پرتابل بر روی مواد غذایی انجام گرفته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به بررسی و پیگیری فوری بیش از ۱۰ مورد خبر و شکایت مردمی در همین دوره زمانی، از شهروندان خواست، مشکلات بهداشتی خود را به کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان اطلاع‌رسانی نمایند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازرسی     معدوم‌سازی     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   26 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >