رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
برنامه منشور کرامت مادر با هدف احترام به منزلت مادر باردار در دشتستان در حال اجراست

25 فروردين 1403
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: برنامه منشور کرامت مادر با هدف احترام به منزلت مادر باردار و دارای کودک زیر دو سال در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت در حال اجراست.

 دکتر ماریا خویشدوست در نشست قرارگاه جوانی جمعیت و صیانت از خانواده شهرستان دشتستان افزود: همه ادارات و نهادها طبق ابلاغیه‌ای که به آن‌ها شده است؛ مکلف‌اند قوانین حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را اجرا نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: منشور کرامت مادر یکی از برنامه‌هایی است که در ۳ محور تکریم کلامی،فرایندی و فیزیکی با هدف احترام به منزلت مادر باردار و دارای کودک زیر ۲ سال مبتنی بر احترام به شأن و منزلت انسانی و مادری در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت در حال اجراست.
وی تأکید کرد: تحقق اهداف برنامه جوانی جمعیت فقط توسط حوزه بهداشت و درمان میسر نیست و همه ادارات و نهادها طبق ابلاغیه‌ای که به آن‌ها شده است؛ مکلف‌اند قوانین حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را اجرا نمایند و با تعامل و همکاری می‌توانیم سریع‌تر به هدف نهایی برسیم و نتایج آن را که همان جوانی جمعیت است، شاهد باشیم
وی بیان کرد: با ابلاغ شدن قوانین حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اقدامات بسیار خوبی مانند مشاوره‌ای فرزند آوری که با زوجین انجام‌گرفته، شاهد افزایش موالید در سال گذشته، نسبت به سال ۱۴۰۱ بوده‌ایم.
خویشدوست تصریح کرد: برنامه جمعیتی مانند هر طرح و برنامه دیگر، چالش‌هایی دارد که با بررسی‌هایی که انجام‌گرفته این چالش‌ها بیشتر برون بخشی است و در سطح کلان باید به آن نگاه کنند و راهکارهایی برای آن ارائه دهند.
دبیر قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده شهرستان گفت: در سال گذشته در حدود ۶ هزار و ۶۹۶ نفر تسهیلات ازدواج، فرزند آوری و اشتغال‌زایی در شهرستان دشتستان دریافت کرده‌اند که یکی از قوانین جوانی جمعیت ابلاغ‌شده به بانک‌ها است.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     قرارگاه.جوانی.جمعیت     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >