معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر : 31هزار دز واکسن وارد استان بوشهر شد/آغاز نوبت دهی گروه سنی بین 60تا 65 سال از امروز

20 تير 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: امروز یک محموله شامل 31 هزار دز واکسن که بخشی از تولید داخل و بخشی تولید خارج بوده وارد استان بوشهر شد.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان اظهار کرد: از امروز با ورود محموله جدید نوبت دهی واکسیناسیون گروه سنی بین 60تا 65 سال را آغاز می‌کنیم که از افراد گروه‌های سنی که قبلا اولویت شان اعلام شده بوده، اگر کسی تزریق نکرده باشد این افراد هم می‌توانند واکسن را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه تا کنون قریب به 58 هزار 755  نفر در استان واکسینه شده‌اند افزود: با ورود محموله جدید به استان به روند واکسیناسیون سرعت بیشتری می‌دهیم که که از این تعداد 19 هزار و 900نفر هر دو دز و مابقی فقط دز اول را دریافت کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: در گروه سنی بالای 70 سال در مجموع تا کنون 70 درصد مردم استان واکسن را دریافت کرده اند.
 دکتر خواجه ئیان خاطر نشان کرد: واکسیناسیون گروه سنی بین 65 تا 70 سال که از هفته گذشته شروع شده است، خوشبختانه تا کنون 54درصد از این افراد واکسینه شده‌اند که این روند همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: هم استانی‌های شریف برای واکسیناسیون نیازی به مراجعه یا ثبت نام در سایت خاصی ندارند، خوشبختانه اطلاعات بیش از 95 درصد مردم استان در سامانه سیب وجود دارد که در دسترس ما است.
دکتر خواجه ئیان با بیان اینکه تا کنون 17 مرکز تجمعی در استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر از این تعداد 13مرکز فعال بوده که در هر شهرستان یک مرکز وجود دارد و اما به دلیل جمعیت بالا در شهرستان های بوشهر، گناوه و دشتستان دو مرکز فعال است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار کرد: اکنون در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان مرکز سوم در حال راه اندازی بوده که با همکاری بسیج جامعه پزشکی، شورای هماهنگی نیروی انسانی، فرمانداران ،شهرداران و ادارات مختلف در حال بهره برداری می‌باشد.
وی افزود: در سند ملی واکسیناسیون اولویت اول با کادر بهداشت و درمان بوده که اکنون تقریبا 100 درصد این افراد در استان واکسینه شده‌اند، همچنین فاز دوم بر اساس گروه سنی بوده که از گروه سنی بالای 85 سال شروع شده و همچنان ادامه دارد.
دکتر خواجه ئیان خاطر نشان کرد: اکنون با تولید واکسن داخلی که میزان بالاتری دارد و اگر واکسن وارداتی به تعداد کافی تامین شود ما می توانیم طی هفته آینده تمام رده‌های در معرض خطر را پوشش دهیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: جمعیت برآورد شده برای گروه سنی فعلی که در حال شروع واکسیناسیون آن هستیم حدود 34 هزار نفر در استان هستند.


انتهای پیام/ز.ح. 1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.